15 dni temu

Wydawca gier Square Enix skupi się na grach Blockchain

Główny wydawca gier, Square Enix, skupi się w tym roku na technologii blockchain i NFT, ponieważ prezydent Yosuke Matsuda ujawnił nowe plany skupienia się na udostępnianiu użytkownikom gier opartych na blockchain, więc przeczytajmy więcej w dzisiejszych wiadomościach na temat blockchain.

Główny wydawca Square Enix, oprócz wejścia na pokład gier opartych na technologii blockchain, wskazał, że chętnie uczestniczy również w sektorze metaverse i NFT. Chociaż wydawca gry nie ogłosił żadnych gier, które będą wykorzystywały technologię blockchain lub NFT, list ujawnił, że istnieją plany zbadania tego pomysłu w 2022 roku. Matsuda napisał:

„Projektując opłacalne gospodarki tokenów w naszych grach, umożliwimy samowystarczalny rozwój gier. To właśnie ten rodzaj ekosystemu leży u podstaw tego, co nazywam „zdecentralizowanymi grami” i mam nadzieję, że stanie się to głównym trendem w grach. Jeśli odniesiemy się do jednokierunkowej relacji, w której gracze i dostawcy gier są powiązani przez gry, które są gotowymi produktami, jako „gry scentralizowane”, w przeciwieństwie do gier zdecentralizowanych, wówczas włączenie gier zdecentralizowanych do naszego portfolio oprócz gier scentralizowanych będzie głównym tematem strategicznym dla nas począwszy od 2022 roku.”

Chociaż zauważył, że infrastruktura technologiczna już istnieje, Matsuda zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost umiejętności społecznych i adopcji kryptowalut:

„Będziemy bacznie przyglądać się zmianom społecznym w tej przestrzeni, słuchając wielu grup użytkowników, którzy ją zaludniają, i zwiększać nasze wysiłki, aby odpowiednio rozwinąć biznes, mając na uwadze potencjalne wydawanie własnych tokenów w przyszłości”.

Yosuke Matsuda zauważył, że ci, którzy grają w gry dla zabawy, wykazali już swoje zastrzeżenia co do NFT i uważa, że ​​będzie pewna liczba osób, które będą zmotywowane do grania, ponieważ tradycyjne gry nie oferują już wyraźnych zachęt dla graczy. On dodał:

„Metaverse prawdopodobnie zobaczy znaczące przejście do fazy biznesowej w 2022 roku, z szeroką gamą usług pojawiających się na scenie. Ponieważ ta abstrakcyjna koncepcja zaczyna nabierać konkretnych kształtów w postaci oferty produktów i usług, mam nadzieję, że przyniesie ona zmiany, które będą miały bardziej istotny wpływ również na naszą działalność”.

Według odpowiedzi w mediach społecznościowych list Matsudy nie został dobrze przyjęty przez społeczność graczy. Pomimo popularności, gry oparte na blockchain były trudnym orzechem do zgryzienia, jeśli chodzi o przyjmowanie nowych trendów, takich jak NFT. Wtargnięcie Ubisoftu do NFT również nie odbiło się dobrze po ujawnieniu platformy Quartz. W międzyczasie Discord wycofał swoje plany dotyczące Web3 i odłożył na półkę integrację NFT i ETH ze swoją platformą.

Źródło: www.dcforecasts.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy