21 dni temu

Mapa drogowa Splinterlands 2022 pokazuje, dlaczego jest to najgorętsza gra NFT do tej pory

W ciągu ostatniego roku gra karciana NFT Splinterlands stała się najpopularniejszą grą blockchain na świecie. Dzięki ogromnej ekspansji uniwersum w grze i realizacji modelu zarządzania na przyszłorocznym planie działania, jest gotowy na jeszcze bardziej niesamowity wzrost w 2022 roku.

Splinterlands to oparta na Hive, oparta na blockchainie gra karciana NFT typu „graj, aby zarobić”, która pozwala graczom walczyć z potworami w zamian za nagrody Dark Energy Crystal (DEC). Gracze mogą również wymieniać swoje karty i uczestniczyć w innych działaniach w grze. Co więcej, mogą również wyrównać swoje nagrody, łącząc wiele kart, aby osiągnąć jeszcze większe nagrody.

Gra Splinterlands

$DEC to natywny token kryptowaluty Splinterlands, który można przenieść na blockchain Ethereum lub Binance Smart Chain i wymienić na inne kryptowaluty. Splinterlands zbudował również pomost do blockchain Wax, umożliwiając graczom zawijanie NFT i sprzedawanie ich na alternatywnych rynkach.

Dyrektor generalny Splinterlands, Aggroed, mówi, że gra została zaprojektowana jako łatwe wprowadzenie do świata kryptowalut i twierdzi, że niektórzy gracze z krajów rozwijających się są w stanie zarobić więcej niż pensje lekarzy. To właśnie ten niesamowity potencjał zarobkowy pomógł Splinterlands eksplodować popularnością, zajmując pierwsze miejsce na liście najczęściej granych gier blockchainowych DappRadar z ponad 400 000 aktywnych użytkowników we wrześniu, pozycji, której jeszcze nie zrezygnował.

Rok przełomowy

W zeszłym roku Splinterlands osiągnął wiele ważnych kamieni milowych, z ponad miliardem bitew na swojej platformie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, co odpowiada 10 milionom codziennych bitew, 60-krotnie więcej niż rok temu. Gospodarka w grze również kwitnie – w zeszłym miesiącu karta Prince Julian na poziomie 4 została sprzedana za niewiarygodne 49 999 USD, stając się najdroższą kartą w historii gry. W międzyczasie region lądowy sprzedany w październiku za ponad 700 000 $, co jest największym jak dotąd pojedynczym zakupem gry. W sumie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy sprzedano ponad 5,88 miliona kart, średnio około 80 000 kart dziennie.

W 2022 roku Splinterlands może osiągnąć jeszcze więcej kluczowych kamieni milowych . Nadchodzący rok może być najważniejszy od premiery gry w 2018 roku, ponieważ Splinterlands w końcu uruchomi swoje oprogramowanie do weryfikacji węzłów w pierwszym kwartale i umożliwi pełne zarządzanie społecznością.

Zarządzanie przez społeczność

Kluczem do przyszłości Splinterlands na wiele sposobów jest jego drugi token kryptograficzny, Splinterlands (SPS). $SPS został wprowadzony na początku tego roku i został zaprojektowany jako token zarządzania i użyteczności gry, dający graczom możliwość zakupu unikalnych kart, a co ważniejsze, głosowania nad jej przyszłym kierunkiem. Funkcje zarządzania grą mają być dostępne po uruchomieniu oprogramowania walidacyjnego, kiedy to posiadacze postawionych tokenów $SPS będą mogli wreszcie składać propozycje i głosować na nie. Dzięki temu mechanizmowi społeczność Spinterlands będzie mogła decydować, jak wydać tokeny $SPS posiadane przez Fundację SPS, czy to poprzez zapewnienie płynności automatycznym pulom animatorów rynku, aby generować większe przychody, płacąc za produkty i usługi, spalając tokeny lub dystrybuując środki z powrotem do posiadaczy tokenów.

Oprogramowanie Splinterland o otwartym kodzie źródłowym może być używane przez każdego do niezależnego śledzenia i weryfikacji transakcji $SPS w łańcuchu bloków Hive. Członkowie społeczności będą również mogli zarejestrować się jako walidatorzy, przy czym 10 najlepszych zostanie sygnatariuszami portfeli multi-sig kontrolowanych przez Fundację SPS.

Ekspansja ziemi

Wraz z pojawieniem się modelu zarządzania kierowanego przez społeczność, wszechświat Splinterlands będzie ewoluował wraz z potężną ekspansją lądową, która obiecuje zmienić grę. Jest zapowiadana jako największa aktualizacja w historii i doda nowe typy kart, doda więcej głębi do istniejącego systemu bitewnego i wprowadzi zupełnie nową „grę w grze”, aby umożliwić graczom wybicie tych nowych kart.

Splinterlands dalej planuje debiut nowej mini-edycji kart o nazwie „Riftwatchers” gdzieś w drugim kwartale, które można kupić tylko za tokeny $SPS, a wszystkie dochody trafią do skarbca Fundacji SPS. Oczekuje się, że sprzedaż wygeneruje około 12 milionów dolarów. Fundusze te przydadzą się, ponieważ Splinterlands przeprowadzi ostateczną dystrybucję $ SPS dla inwestorów pod koniec kwietnia, a ostatni airdrop $ SPS w lipcu.

Inni kluczowi gracze, których niecierpliwie oczekiwali, odnoszą się do wprowadzenia puli nagród $SPS za bitwy rankingowe, które mają się odbyć mniej więcej w czasie ostatniego zrzutu. Umożliwi to graczom dalsze zarabianie SPS w bitwach. Zespół pracuje również nad wdrożeniem podobnej puli nagród dla bójek gildii, chociaż obecnie nie ma daty premiery. Wreszcie, nowy zestaw funkcji, który pojawi się w pierwszym kwartale, pozwoli użytkownikom delegować stawkę $SPS na inne konta.

Chociaż rok 2021 był niewątpliwie przełomowym rokiem dla Splinterlands, jego pełna mapa drogowa na 2022 sugeruje, że jego podróż dopiero się zaczyna.

Źródło: cryptobullsclub.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy