20 dni temu

Kandydat na prezydenta Korei Południowej opiera swoją kampanię wyborczą na NFT

  • Kandydat Partii Demokratycznej Korei Południowej Lee Jae-Myung zostaje pierwszym kandydatem na prezydenta, który zbiera fundusze za pośrednictwem NFT.
  • NFT będzie zawierać wizerunek Lee wraz z konkretnymi obietnicami wyborczymi dla darczyńców na jego kampanię.

W ciągu ostatniego roku widzieliśmy, jak główni politycy rozgrzewają się do kryptowalut. W ramach jednego z pierwszych posunięć południowokoreański kandydat na prezydenta Lee Jae-Myung planuje teraz zebrać fundusze na swoją kampanię wyborczą za pomocą non-fungible tokens (NFT).

Dzięki swojej nowej strategii Jae-Myung planuje również przyciągnąć młodszych wyborców, którzy są świadomi NFT. Jak wynika z raportów, osoby przekazujące pieniądze na kampanię otrzymają NFT wydane im przez partię. Jak możemy przewidzieć, te NFT będą zawierać zdjęcia kandydata wraz z jego deklaracjami.

Jak wiemy, tokeny non-fungable (NFT) to tokeny oparte na blockchain, które reprezentują unikalne zasoby, takie jak treści cyfrowe, media cyfrowe lub dzieło sztuki. Komitet powiedział, że NFT będą służyć jako nowe medium wiadomości dla wyborców.

Poza tym pomoże również w przekazywaniu pamiątek politycznych zupełnie nowemu pokoleniu cyfrowych tubylców. Przemawiając do lokalnej publikacji prasowej Yonhap News, Kim Nam-kook, urzędnik komitetu kampanii, powiedział :

Ponieważ młode pokolenie w wieku 20 i 30 lat jest zainteresowane nowymi technologiami, w tym wirtualnymi aktywami, NFT i metaverse, ten rodzaj pozyskiwania funduszy może im się spodobać.

Partia Demokratyczna Lee wyda NFT, w tym wizerunek Lee wraz z konkretnymi deklaracjami wyborczymi dla darczyńców na kampanię. Lee dodał dalej: „Nadszedł czas, abyśmy podjęli innowacyjne eksperymenty w celu lepszego zrozumienia tych przyszłych technologii i zmiany postrzegania walut cyfrowych i NFT”.

Tworzenie nowego pierwszeństwa kampanii politycznych prowadzonych przez NFT

Partia Demokratyczna Korei Południowej naciska na sposoby przyjmowania darowizn w postaci zasobów cyfrowych i NFT. Ma to na celu podkreślenie przejścia do technologii przyszłości, przyciągając tym samym milenijnych wyborców.

Jeśli Lee zdoła zebrać znaczne fundusze polityczne za pośrednictwem tej platformy cyfrowej, stanie się pierwszym na świecie politycznym kandydatem na prezydenta, który wyda NFT na finansowanie kampanii.

Jednak zaangażowanie polityków w NFT nie jest niczym nowym. W październiku ubiegłego roku, kandydat na prezydenta USA Andrew Yang, we współpracy z Bankless, opublikował NFT. W Arizonie senat Blake Masters z nadzieją oferuje również NFT typu „zero do jednego” oparte na jego wczesnej okładce do jego książki „Zero do jednego”. Powiedział wtedy:

To pierwszy NFT, który wydajemy, aby pomóc podzielić się fajną historią książki i zebrać pieniądze na moją kampanię w Senacie USA, abyśmy mogli pomóc wykorzystać myślenie „Zero do jednego”, aby ocalić Amerykę przed krawędzią zniszczenia.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy