16 dni temu

Koreańczycy z Korei Południowej zobowiązani do zgłaszania zagranicznych inwestycji kryptograficznych

Zgodnie z nowymi przepisami i prawami Korei Południowej wszystkie osoby posiadające aktywa kryptograficzne w portfelach/rachunkach poza Koreą Południową będą musiały zgłosić się do organów podatkowych.

Korea Południowa jest krajem przyjaznym dla Crypto i blockchain, ale zasady i przepisy w Korei Południowej są bardzo surowe dla obywateli i firm kryptograficznych. Koreańscy prawodawcy wprowadzili kilka zasad i wytycznych dla firm kryptograficznych, aby żadna firma nie mogła w jakikolwiek sposób ułatwiać jakichkolwiek nielegalnych transakcji w krypto lub nie krypto.

Ministerstwo Gospodarki i Finansów Korei Południowej opublikowało nowy przewodnik dla obywateli Korei Południowej. Zgodnie z nowymi zasadami Przewodnika wszyscy obywatele lub wszelkiego rodzaju organizacje lub firmy będą zmuszeni do zgłaszania rządowi swoich zasobów kryptograficznych i inwestycji w krajach poza Koreą Południową.

Ta zasada będzie miała zastosowanie do tych osób lub firm, które posiadają ponad 500 milionów won kryptowalut w ciągu roku. Oznacza to, że ludzie mają swobodę inwestowania w zagraniczne konta kryptograficzne o łącznej wartości 500 milionów wygranych w ciągu roku, bez żadnych napięć lub potrzeby raportowania.

Te nowe zasady Przewodnika są tylko częścią nowej nowelizacji wytycznych podatkowych z lipca 2022 r. A następny dzień sprawozdawczy to 1 czerwca do 30 czerwca 2023 r. do organu podatkowego.

Zgodnie z oświadczeniami urzędników, ta nowa zasada nad inwestorami kryptograficznymi ma na celu zapewnienie większej jasności zagranicznym inwestorom kryptograficznym obywateli Korei, aby departamenty podatkowe mogły określić, czy dokładnie nakładają i pobierają podatki, czy nie. Ponieważ od przyszłego roku inwestorzy krypto będą podlegali 20% podatkowi od swoich zysków.

Opóźnienia w rachunkach z kryptowalutami

Zmiana 20% zasad opodatkowania kryptowalut była gotowa do wprowadzenia w 2021 r. i prawdopodobnie wejdzie w życie do 1 stycznia 2022 r., ale projekt ustawy nie został wprowadzony.

Większość raportów w tej sprawie twierdziła, że ​​politycy Korei Południowej patrzą na wybory, a nałożenie wysokich przepisów podatkowych może zrujnować procent głosów na korzyść rządzących partii demokratycznych.

Jednak z drugiej strony oświadczenie polityków twierdziło, że jest więcej rzeczy do wprowadzenia i wciąż jesteśmy w początkowej fazie tej branży kryptograficznej, która jest bardzo niestabilna i wrażliwa. Musimy więc poczekać na lepszy moment, aby wprowadzić poprawę w ustawie.

Przeczytaj także: Chiny twierdzą, że nikt nie zezwolił na marketing nielegalnych działań finansowych, takich jak krypto

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy