21 dni temu

Kandydat na prezydenta Korei Południowej, który wykorzysta NFT do zebrania funduszy na kampanię, oto dlaczego

W dość nietypowy sposób południowokoreański kandydat na prezydenta Lee Jae-Myung z Partii Demokratycznej (DP) ma zebrać fundusze na swoją kampanię za pomocą niewymiennych tokenów (NFT).

Według doniesień ci, którzy wpłacają pieniądze na kampanię, otrzymają od partii zwrot NFT, nawet jeśli w oczekiwaniu na zbliżające się wybory prezydenckie nabierze rozpędu. Jak zgromadzono, te NFT będą zawierać zdjęcia kandydata i jego przyrzeczenia.

Kandydat na prezydenta Korei Południowej chce połączyć się z młodzieńczą stroną kraju

Zgodnie z oczekiwaniami, ruch ten miał przyciągnąć młodą stronę ludności Korei Południowej. Potwierdził to przedstawiciel kampanii Kim Nam-kook, gdy powiedział to samo podczas wywiadu dla Yonhap News . On mówi:

„Ponieważ młode pokolenie w wieku 20 i 30 lat jest zainteresowane nowymi technologiami, w tym wirtualnymi aktywami, NFT i metaverse, ten rodzaj pozyskiwania funduszy może im się spodobać”

Oprócz idei wykorzystania NFT do kampanii, DP poszukuje również sposobów integracji innych rozwijających się technologii, takich jak przyjmowanie darowizn kryptograficznych.

Jakby powiedzieć, że partia osiągnęła konsensus w sprawie kryptowalut, inny członek DP również ogłosił niedawno, że będzie akceptował darowizny kryptograficzne.

Przedstawiciel Lee Kwang-Jae wspomniał, że politycy i przywódcy powinni dawać przykład, zmieniając swoje poglądy na temat NFT i walut cyfrowych oraz akceptując transformacje cyfrowe.

Lee zauważył również, że istniejąca polityka jest wciąż daleka od tego, jak daleko zaszedł rozwój cyfrowy, więc w tym zakresie należy wiele nadrobić.

Przepisy dotyczące transakcji NFT w Korei Południowej pozostają niejasne

Co ciekawe, decyzja południowokoreańskiego kandydata na prezydenta o wykorzystaniu w swojej kampanii NFT budzi pewne wątpliwości ze strony organów regulacyjnych.

Przypomnijmy, że w listopadzie Komisja Usług Finansowych Korei Południowej (FSC) ogłosiła , że nie będzie regulować transakcji NFT. Jednak zaledwie kilka tygodni później regulator powrócił do wcześniejszej decyzji, ogłaszając, że do stycznia 2022 r. NFT będą podlegać opodatkowaniu.

Tymczasem nowe prawo będzie wymagało zapłaty 20% podatku od wszelkich dochodów z aktywów cyfrowych, które przekraczają 2,5 miliona wonów (2100 USD). Jednak wprowadzenie podatku zostało opóźnione o rok z powodu wad wskazanych przez DP.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy