24 dni temu

Prawodawca z Korei Południowej mówi, że w Nowym Roku zacznie przyjmować darowizny na kryptowaluty

Lee Kwang-jae, prawodawca z Korei Południowej, oświadczył niedawno, że od połowy stycznia 2022 r. będzie przyjmował darowizny w postaci kryptowalut. Według polityka ten plan reprezentuje jego próbę podniesienia świadomości na temat kryptowalut i niezamiennych tokenów wśród mieszkańców Korei Południowej.

Darowizny, które mają zostać zamienione na koreańskie won

Koreański prawodawca, Lee Kwang-jae, powiedział, że zacznie przyjmować darowizny w kryptowalutach w połowie stycznia 2022 roku. Według prawodawcy każdy, kto chce sponsorować jego kampanię, będzie mógł to zrobić, bezpośrednio przekazując środki do swojego biura portfel.

Jak wyjaśniono w raporcie The Korean Times, po otrzymaniu podarowane krypto zostanie zamienione na koreańskie won, a następnie zdeponowane na jego koncie sponsorskim. Raport w międzyczasie ujawnia, że ​​pokwitowania takich darowizn będą wydawane w formie niezmiennych tokenów (NFT) i wysyłane na adres e-mail danego darczyńcy.

Wyjaśniając powody, dla których zdecydował się zaakceptować darowizny w postaci cyfrowej waluty, Kwang-jae – członek rządzącej Partii Demokratycznej Korei – twierdził, że ta decyzja pomoże zwiększyć świadomość na temat aktywów kryptograficznych i NFT. Wyjaśnił:

Miałem głębokie poczucie żalu, że tutejsi politycy mieli przestarzałe postrzeganie zasobów cyfrowych w kluczowym momencie, gdy technologie blockchain wykorzystywane w kryptowalutach, NFT i metaverse rozwijają się z dnia na dzień.

Ustawodawca zasugerował również, że teraz może być odpowiedni czas na przeprowadzenie innowacyjnych eksperymentów, aby pogłębić zrozumienie przyszłych technologii przez koreańskich polityków. Według raportu prawodawca ma nadzieję, że takie eksperymenty mogą ostatecznie przyczynić się do zmiany postrzegania walut cyfrowych i NFT.

Raport stwierdza jednak, że ponieważ akceptacja darowizn w kryptowalutach nie została jeszcze zinstytucjonalizowana, Kwang-jae może zatem otrzymać maksymalnie 8 420 USD lub 10 milionów koreańskich wonów. Z drugiej strony sponsorzy mogą przekazywać tylko zasoby cyfrowe, których wartość nie przekracza 842 USD.

Rosnąca krytyka koreańskich przepisów dotyczących kryptowalut

Plan Kwang-jae, który ma stać się jednym z pierwszych prawodawców w Korei Południowej akceptujących darowizny w kryptowalutach, pojawia się, gdy rząd Korei Południowej wywiera większą presję regulacyjną na branżę kryptowalut.

Tymczasem decyzja prawodawcy o zaakceptowaniu darowizn w kryptowalutach wynika z doniesień, że interesariusze z lokalnej branży kryptowalut nasilili krytykę organów nadzoru finansowego.

W swojej krytyce tego, co raport określa jako nadmiernie rygorystyczny zestaw regulacji Korei, interesariusze twierdzą, że taki system regulacyjny będzie nadal uniemożliwiał krajowi osiągnięcie pozycji jednego z wiodących krajów w tej rozwijającej się dziedzinie finansów.

Tagi w tej historii

Jakie są twoje przemyślenia na temat planu prawodawcy dotyczącego przyjmowania darowizn w kryptowalutach? Powiedz nam, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.

Terence Zimwara

Terence Zimwara jest nagradzanym dziennikarzem, pisarzem i pisarzem Zimbabwe. Pisał obszernie o kłopotach gospodarczych niektórych krajów afrykańskich, a także o tym, jak waluty cyfrowe mogą zapewnić Afrykanom drogę ucieczki.

Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie : ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Przeczytaj wyłączenie odpowiedzialności

Źródło: currencycrypt.net
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy