21 dni temu

Południowokoreańska firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain Uppsala rozszerza się na przestrzeń powierniczą NFT

Uppsala Security, dostawca narzędzi i usług bezpieczeństwa dla kryptowaluty AML/CTF, zarządzania ryzykiem transakcji, zgodności z przepisami, śledzenia transakcji i bezpieczeństwa cybernetycznego, ogłosił niedawno rozszerzenie swojej działalności w obszarze przechowywania NFT (non-fungible token).

W ostatnich miesiącach, odkąd przestrzeń NFT rozszerzyła się wykładniczo, pojawiło się wiele przypadków związanych z uszkodzonymi aktywami podczas korzystania z platform handlowych poświęconych NFT. Wśród nich, pirackie i podrobione dzieła sztuki pochłaniają duży procent związanych z nimi uszkodzeń. Na przykład we wrześniu 2021 r. pirackie NFT fałszywie twierdzące, że są spokrewnione ze słynnym brytyjskim artystą Banksym, zostały sprzedane za około 400 mln USD.

Świadek takich incydentów i złośliwych działań był wyraźnym sygnałem, że rynek potrzebował usługi, która nie tylko zapewnia autentyczność dzieł sztuki i oryginalne uwierzytelnianie, ale także zapewnia płynność i bezpieczne przechowywanie NFT. Usługa powiernicza NFT firmy Uppsala Security jest w stanie sprostać tym wymaganiom w tym samym czasie.

Według Uppsala Security użytkownicy korzystający z tej usługi będą mogli przechowywać oryginalne NFT za pośrednictwem usługi Custody i swobodnie dokonywać transakcji za pomocą osobno opakowanego tokena, jak na przykładzie wBTC (Wrapped Bitcoin) na blockchainie Ethereum. Uppsala Security można uznać za wysoce zabezpieczone „muzeum sztuki”, a użytkownicy mogą dokonywać transakcji za pośrednictwem rynku podobnie do akcji, bez żadnych barier. Dzięki tej strukturze użytkownicy mogą powierzyć swoje dzieła bardzo bezpiecznemu podmiotowi podobnemu do muzeum sztuki i jednocześnie bezpośrednio uczestniczyć w aukcji handlowej NFT.

Ponadto Uppsala Security wydała NFT, który obejmuje usługi śledzenia wirtualnych aktywów i odszkodowań, i zarejestrowała ją na Opensea w ramach wejścia na rynek NFT.

Sentinel NFT na OpenSea

Dla Uppsala Security inicjatywa ta ma na celu osiągnięcie dwóch celów: zapewnienie zarówno płynności, jak i stabilności.

Poprzez umożliwienie użytkownikom uczestniczenia w dystrybucji NFT podczas korzystania z usługi powierniczej i łagodzenie obaw związanych z ponoszeniem wyłącznej odpowiedzialności za dostęp do NFT, można zwiększyć stabilność aktywów NFT.

Tymczasem Uppsala Security nadal dostarcza rozwiązania zapobiegające praniu pieniędzy dostawcom usług wirtualnych aktywów (VASP) i pomaga w odzyskiwaniu uszkodzonych aktywów wirtualnych .

Więcej informacji:

Źródło: www.cryptoninjas.net
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy