19 dni temu

Partia Rządząca Korei Południowej ma przejść do historii

Rządząca Koreańska Partia Demokratyczna Korei lub DPK jest na dobrej drodze do tworzenia historii , stając się pierwszą na świecie partią polityczną, która wydaje niewymienne tokeny na zbieranie funduszy w wyborach prezydenckich, według komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Lee Jae-Myunga 2 stycznia 2022 r. Zgodnie z oficjalnymi źródłami, począwszy od tego miesiąca, DPK będzie sprzedawać cyfrowe zdjęcia ze zdjęciami i polityką Lee jego zwolennikom i zbierać darowizny na sfinansowanie jego kampanii wyborczej.

Najnowszy plan zbierania funduszy przez komisję wyborczą zbliża się do oświadczenia prawodawcy DPK Lee Kwang-Jae z 30 grudnia ubiegłego roku, że zaakceptuje on darowizny w kryptowalutach w połowie stycznia i wystawi pokwitowania darowizn w formie NFT. Na konferencji prasowej ustawodawca ujawnił także przygotowanie kandydata na prezydenta do pozyskiwania funduszy poprzez emisję tokenów cyfrowych. Podkreślając, że Państwowa Komisja Wyborcza dała w zeszłym miesiącu zielony sygnał, że pozyskiwanie funduszy za pomocą NFT nie narusza ustawy o funduszach politycznych ani ustawy o wyborach publicznych. Poza tym była minister ds. MŚP i Startups Park Young-sun, która odpowiada za politykę cyfryzacji w komitecie ds. kampanii wyborczej DPK, również wzmocniła politykę partii przyjazną zasobom cyfrowym, wydając NFT otagowując jej wiadomość na Facebooku napisaną w 2018 r. w którym sprzeciwiła się zamknięciu giełd kryptowalut.

Wysiłki Korei Południowej mające na celu pozyskanie wyborców poprzez NFT

Aby zdobyć serca młodych wyborców, kandydat DPK na prezydenta poparł próby wykorzystania przez branżę gier NFT. Podczas wywiadu z YouTuberem w zeszłym miesiącu powiedział, że Korea Południowa powinna przewodzić globalnemu trendowi integrowania gier z zasobami cyfrowymi i NFT. „Jeśli zaprzeczymy temu, co faktycznie istnieje, będzie to podobne do izolacjonistycznej polityki zagranicznej” – powiedział.

Wcześniej w grudniu 2021 r. ministerstwo finansów Korei Południowej ogłosiło decyzję o opóźnieniu na jakiś czas planów podatkowych w zyskach ponoszonych za pośrednictwem kryptowaluty. Zgodnie z poprawką zatwierdzoną przez komisję finansową Zgromadzenia Narodowego, ustawa o podatku od kryptowalut, która miała obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., została odroczona na rok.

Źródło: www.tronweekly.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy