18 dni temu

Solana cierpi na problem z siecią po raz drugi w ciągu tygodnia, ponieważ współzałożyciel zaprzecza doniesieniom o ataku DDoS

W czwartek strona stanu Solany poinformowała, że ​​sieć „obecnie doświadcza obniżonej wydajności z powodu wzrostu liczby transakcji o dużej mocy obliczeniowej, co zmniejsza przepustowość sieci do kilku tysięcy transakcji na sekundę”. I prowadzi do niektórych nieudanych transakcji dla użytkowników.

Deweloperzy Solany muszą jeszcze oczyścić powietrze z doniesień, że sieć przeszła kolejny atak typu Distributed Denial-of-Service (DDoS) we wtorek po tym, jak niektórzy użytkownicy zgłosili czterogodzinne awarie transakcji w sieci.

Według raportu wtorek przez chiński reporter Colin Wu po raz trzeci teraz w mniej niż sześć miesięcy, Solana zszedł ponownie w późnych godzinach 4 stycznia th.

„Według użytkowników oficjalnej społeczności Telegrama atakujący jest podejrzany o wykorzystanie spamu do przeprowadzenia ataku DDoS” – powiedział.

Przestój był „problemem zatoru”

Chociaż później Wu zaktualizował raport w niecałą godzinę, stwierdzając, że problem został rozwiązany, a sieć wróciła do sieci, jego raport otrzymał odpowiedź od Anatolija Solany, który obalił roszczenia DDoS.

„Przepraszam, wcale tak się nie stało. Wystąpiło pewne przeciążenie z powodu źle zmierzonych przejść, a niektórzy użytkownicy doświadczyli przekroczenia limitu czasu i musieli spróbować ponownie” – powiedział Anatolij.

Różni użytkownicy Solany, w tym szef komunikacji Solana Lab, Austin Federa, również określił raport Wu jako fałszywy. „To nieprawda – sieć nie zepsuła się”.

Jeśli rzeczywiście to prawda, byłby to trzeci raz, kiedy Solana musiała zmierzyć się z atakiem DDoS w czasie krótszym niż 2 miesiące. Atak DDoS to cyberprzestępczość, w której osoba atakująca obezwładnia sieć, zalewając ją wieloma poleceniami, spowalniając jej funkcje. Takie ataki zagrażają integralności sieci, narażając jej transakcje i prywatne informacje na złośliwe ataki.

Rozprawa Solany z DDoS

Pomimo serii przestojów w sieci, twórcy Solany nadal zaprzeczają atakom DDoS jako przyczynie przerw, często zastępując roszczenia o „przestoju” „przeciążeniem ”.

Wydaje się, że od czwartkowego wieczoru problem z zatłoczeniem Solany powrócił.

„Sieć Solana doświadcza obecnie obniżonej wydajności z powodu wzrostu liczby transakcji o dużej mocy obliczeniowej, co zmniejsza przepustowość sieci do kilku tysięcy transakcji na sekundę. Prowadzi to do niektórych nieudanych transakcji dla użytkowników” – donosi @SolanaStatus.

To również spotkało się ze sprzeciwem ze strony Austina Solany, który dostarczając zrzut ekranu przedstawiający udane transakcje w sieci, określił raport „przestojów” pesymistów jako niedokładny.

Pomimo tego, że Solana przedstawia się jako najbardziej wydajny blockchain na świecie, obsługujący ponad 50 000 transakcji na sekundę, ciągły ciąg przestojów sieci z różnych powodów prawdopodobnie zaszkodzi jej reputacji, skłaniając deweloperów na blockchain do szukania gdzie indziej lub gorzej, wpływając na cenę SOL.

Obecnie SOL handluje w strefie 152 USD po stracie 42% swoich zysków od czasu wydrukowania rekordowego poziomu 258 USD. Długofalowe rozwiązanie takich ataków lub problemów z przeciążeniem, które deweloperzy Solana rozwiąże, nie zostało jeszcze dostrzeżone, stawiając sieć przeciwko jej konkurentom.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy