11 dni temu

Solana: szybki przegląd i spojrzenie w przyszłość

Solana miała niesamowite ostatnie 2 lata, ponieważ stała się jednym z najszybciej rozwijających się altcoinów; w 2022 roku widzimy, jak robią to, czego wiele tokenów nie mogło i nie będzie w stanie zrobić.

Niewielu należy do tej samej kategorii co Solana, więc przyjrzyjmy się, co zabrało tutaj token i co może się wydarzyć w przyszłości.

Powiązane czytanie | GameStop zwraca się do NFT, planuje uruchomić rynek w dalszej części roku

Odprawa Solany i jej wzrost w 2021 roku…

Krótko mówiąc, Solana to publiczna platforma blockchain. Osiąga konsensus za pomocą mechanizmu dowodu stawki. Jego wewnętrzny ticker kryptowaluty to SOL. W 2021 r. dziennikarka Bloomberg, Joanna Ossinger, opisała Solanę jako „potencjalnego długoterminowego rywala dla Ethereum”, powołując się na lepsze szybkości transakcji i niższe koszty z tym związane.

Ubiegły rok był całkiem dobrym rokiem dla Solany ($SOL), ponieważ wielu wczesnych inwestorów odnotowało wzrost o 45 000% w 2021 r. – co sprawiło, że Solana znalazła się w pierwszej dziesiątce kryptowalut. Altcoins przeżywały boom, a Solana nie była wyjątkiem. Projekt ma unikalny blockchain, który wykorzystuje „dowód stawki” w połączeniu z „dowodem historii”. Oznacza to, że transakcje są przetwarzane w kolejności, co skutkuje bardzo szybkimi transakcjami o bardzo niskich kosztach.

 SOLANA w zeszłym tygodniu spadła o 10%. SOL-USD na TradingView.com

Solana pojawiła się również na pierwszych stronach gazet z Visa, gdy przygotowywali się do uruchomienia programu Fast Track. Według komunikatu prasowego z ostatnich miesięcy, Zebec jest pierwszym projektem opartym na Solanie przyjętym do programu Visa, który wspiera takie firmy jak Stripe, Chime i Crypto.com. Oto, co Sam Thapaliya, założyciel i dyrektor generalny Zebec Protocol, powiedział w związku z wydaniem:

„Dołączając do programu Visa Fast Track, ekscytujące fintechy, takie jak Zebec Protocol, zyskują bezprecedensowy dostęp do ekspertów, technologii i zasobów Visa. Od listy płac po inwestycje, subskrypcje, nagrody i nie tylko, Zebec całkowicie zmienia oblicze każdej transakcji finansowej, czyniąc ją programowalną i ciągłą. Cieszymy się, że możemy połączyć się z Visa, aby przyspieszyć proces udostępniania naszych innowacyjnych rozwiązań płatniczych milionom użytkowników na całym świecie”.

Dobry i zły..

Wielu inwestorów jest podekscytowanych, widząc, co Solana wnosi do stołu, ponieważ ostatnie badania pokazują, że ankieta przeprowadzona wśród 30 losowych posiadaczy tokenów kryptograficznych, 10 trzymało token Solany nad większymi monetami.

Pomimo dużego ruchu wzrostowego w 2021 r. dla wielu największych nazwisk na rynku altcoinów, 2022 r. był trudnym zadaniem dla większości, jeśli nie wszystkich najlepszych altcoinów na rynku. Cena SOL nie była ostatnio łaskawa dla byków. W ciągu ostatnich dziewięciu dni handlowych SOL spadł o prawie 30% z najwyższego poziomu prawie 205 USD. Biorąc to pod uwagę, presja sprzedaży na szczytach była niczym w porównaniu z presją kupna na dołkach i jest to znak nadziei na najbliższą przyszłość.

Powiązane czytanie | TA: Bitcoin konsoliduje się poniżej 45 000 USD: co może wywołać kolejny spadek

Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy