24 dni temu

Skradziono NFT warte ponad 2 mln dol. OpenSea podobno zamroziła aktywa

NFT-tokeny-openseaPod koniec ubiegłego tygodnia pewien kolekcjoner NFT oświadczył, że jego aktywa cyfrowe zostały skradzione. Ich wartość wyceniana jest na 615 monet ETH, co przy aktualnym kursie ethera w wysokości 3,8 tys. dol., wynosi ponad 2,3 mln dol. Użytkownik ten padł ofiarą ataku phishingowego, korzystając z aplikacji, która podszywała się pod tę oryginalną. 

Właściciel NFT padł ofiarą ataku phishingowego

Todd Kramer należący do grupy posiadaczy rzadkich tokenów niewymienialnych BAYC stracił 16 ‘’cyfrowych małp’’. Użytkownik ten poinformował w ubiegłym tygodniu, że skorzystał z linka, który zaprowadził go do fałszywej zdecentralizowanej aplikacji. Tym oto sposobem hakerzy skradli jego aktywa warte ponad 2 mln dol. 

Ataki phishingowe to metoda oszustwa dość znana na rynkach finansowych. Cyberprzestępcy podszywają się pod osobę, instytucję bądź stronę, by następnie wyłudzić od swojej ofiary poufne informacje, czy też nakłonić ją do określonych działań.

Popularność NFT mocno wzrosła w ubiegłym roku, a limitowane ‘’cyfrowe małpy’’ od BAYC trafiły nawet w ręce niektórych znanych celebrytów np. światowej sławy rapera  Eminema. Obecnie sam projekt plasuje się wysoko pod względem wolumenu obrotu. W zakresie 30-dniowym wyprzedził on nawet znane CryptoPunks. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Skradzione aktywa zostały podobno zamrożone

Poszkodowany użytkownik ogłosił również, że NFT przechwycone przez hakerów zostały zablokowane przez OpenSea. To z kolei wywołało poruszenie w społeczności skoncentrowanej na wirtualnych walutach. Ich zwolennicy zaczęli bowiem narzekać na brak decentralizacji. 

Wiadomość o tym, że platforma ta wkroczyła do akcji, by pomóc ofierze ataku phishingowego, nie jest pewna. Sam jej autor usunął swój wpis z Twittera. W Internecie jednak nic nie ginie, a jego archiwalna wersja wciąż jest dostępna na stronie archive.org.

Nie wiadomo, z jakiego powodu autor zdecydował się na skasowanie swoich tweetów. OpenSea również nie zabrała głosu w sprawie rzekomo udzielonej pomocy. 

Autor poleca również:

Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy