24 dni temu

Deweloperzy Shiba Inu ogłaszają pierwszą fazę Doggy DAO, w której spalono 125 mln monet SHIB w ciągu 5 dni

  • Nowa implementacja Doggy DAO ma na celu zapewnienie kontroli nad ShushiSwap DEX członkom społeczności Shiba Inu.
  • Twórcy Shiba Inu zdecydowali się na proces głosowania społeczności, stawiając token zarządzania BONE.

Shiba Inu, jedna z najskuteczniejszych monet memów 2021 roku, zmierza do znacznego rozwoju. W ubiegły piątek, 31 grudnia 2021 roku, deweloperzy Shiba Inu ogłosili pierwszą iterację Doggy DAO.

Jest to zdecentralizowana, autonomiczna organizacja, której celem jest przekazanie kontroli nad systemem ShibaSwap DEX projektu społeczności Shiba Inu. Deweloperzy uruchomili także DAO 1 w wersji beta w zeszły piątek. Co więcej, umożliwią również społeczności Shiba Inu głosowanie na to, które projekty kryptograficzne i pary chcą dodać do puli płynności WOOF ShibaSwap.

Powiązane : Zespół Shiba Inu zgłasza obawy o oszustwo; społeczność ostrzegała, aby nie udostępniać kluczy prywatnych

Głosowanie społeczności pomoże również w podjęciu decyzji o podziale nagród w tokenie zarządzania DEX's BONE. „Ma to na celu rozpowszechnianie możliwości podejmowania decyzji zorientowanych na społeczność w sposób, który może przyspieszyć rozwój Shiba Inu” – czytamy w oficjalnym komunikacie . W jednym z TwitterSpaces AMA, moderatorka ShibaSwap Discord, Queenie, wyjaśniła :

Powstała, ponieważ wierzymy w zmniejszenie poziomu odpowiedzialności, jaką nasz zespół musi sobie nawzajem nakładać. Odstrasza nas od możliwości sprawowania władzy i kontroli nad pewnymi obszarami; chodzi o uczynienie go bardziej zdecentralizowanym.

Queenie wyjaśniła dalej, że DAO 1 skupi się na „dostarczeniu natychmiastowej mocy społeczności”. W ten sposób członkowie społeczności mogą oddawać głosy, na które projekty kryptograficzne pojawią się w pulach płynności ShibaSwap.

Stawianie żetonu zarządzania BONE

Gdy DAO 1 jest uruchamiany w wersji beta, użytkownicy ShibaSwap mogą oddawać głosy na wymienione projekty, obstawiając tokeny BONE. W zamian otrzymują tBONE, postawioną formę tokena zarządzania. Zatem im wyższe głosy otrzyma projekt, tym większe są jego punkty alokacji (AP), które mierzą, ile nagród KOŚCI zostało przydzielonych do puli.

Maksymalnie można wykonać 30 par i przetworzyć je, aby pojawiły się w pulach WOOF. Wyjaśniając to, twórcy Shiba Inu zauważyli:

Jest to potężne narzędzie, ponieważ o nagrodzonych Pulach Płynności w pełni zadecydują użytkownicy. Uniemożliwia to programistom dokonywanie tych właśnie wyborów. Odpowiedzialność spada na społeczność i to, czego chcą doświadczyć na platformie. Dlatego od tego momentu wszelkie projekty, które chcą stanowić część naszych pul WOOF, będą musiały być rozstrzygane w drodze głosowania społeczności.

Ponieważ jest to wersja beta, zespół ShibaSwap zbierze ważne informacje zwrotne od społeczności Shiba Inu. Queenie wyjaśniła, że ​​beta DAO 1 jest nadal znacznie bardziej zaawansowana niż inne zwykłe wersje beta. Poza tym głosowanie społeczności pomoże deweloperom zdecydować, czy idą właściwą drogą.

Kolejne uruchomienie DAO 2 przyniesie dodatkową złożoność dzięki „ulepszonym przypadkom użycia tokenów BONE/tBONE”. DAO 2 umożliwi również członkom społeczności składanie „ogólnych propozycji”.

ShibaSwap planuje również uruchomienie nowych kontraktów na obstawianie wraz z DAO 1. Pozwoli to na dłuższe obstawianie tokena zarządzania BONE przed rozpoczęciem głosowania. Celem jest ostateczne zmniejszenie wpływu wielorybów i wymian na głosowanie.

Ekosystem Shiba Inu był ostatnio świadkiem spalenia poważnego tokena. W ciągu ostatnich pięciu dni „spalono” 125 milionów monet SHIB w celu ograniczenia obiegu.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy