23 dni temu

Sharding może nie skalować „wystarczająco” Ethereum

Wszystkie popularne dApps w Ethereum używają teraz Polygon, mówi współzałożyciel Sandeep Nailwal

Najnowszy dApp oparty na Ethereum, który wygląda na rozwiązanie warstwy 2, jest wiodącą zdecentralizowaną platformą wymiany Uniswap

Mówi, że sharding, kiedy w końcu się to stanie, może nie pomóc Ethereum w „wystarczającym” skalowaniu, aby poradzić sobie z obecnymi wyzwaniami powolnej sieci i wysokich cen gazu.

Współzałożyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział, że wszystkie główne zdecentralizowane aplikacje finansowe (DeFi) zbudowane w sieci Ethereum używają teraz protokołu warstwy drugiej, a Uniswap jest ostatnim, który sygnalizuje ten ruch.

Nailwal skomentował podczas ostatniego wywiadu, zauważając, że sieć Polygon oferuje skalowalność i niskie opłaty za gaz, których poszukują deweloperzy i użytkownicy, ponieważ Ethereum nadal dostrzega ograniczenia sieciowe związane z przeciążeniem i wysokimi opłatami za gaz.

Zapytany o komentarz na temat niektórych projektów DeFi obecnie korzystających z sieci Polygon, Nailwal zauważył, że „wszystkie” protokoły DeFi oparte na Ethereum używają Polygon. Powiedział, że nawet Uniswap, wiodąca zdecentralizowana giełda zbudowana na Ethereum, ma swoją społeczność, która chce uruchomić blockchain Polygon.

Zwrócił uwagę, że jeśli chodzi o popularne dApps; główne z nich obecnie korzystające z rozwiązania warstwy drugiej to Uniswap (UNI), Aave (AAVE) i Decentraland (MANA). Według niego, około 5 do 6 miliardów dolarów to obecnie łączna wartość zablokowana (TVL) na wszystkich mostach korzystających z blockchain.

Opłaty wielokątne to „ułamek grosza”

Nailwal porównał również opłaty za gaz i szybkości transakcji sieciowych między Polygonem a Ethereum. Wyjaśnił, że użytkownicy płacą 0,001 MATIC opłat za gaz na Polygonie, co stanowi „ułamek grosza” w porównaniu z ogromnymi cenami gazu, które użytkownicy często muszą ponosić podczas korzystania z sieci Ethereum.

W kwestii szybkości sieci zauważył, że czas blokowania Polygon wynosi około 2,3 sekundy, w porównaniu z 15 sekundami Ethereum. Jego zdaniem nawet ETH 2.0 może nie od razu pomóc w rozwiązaniu problemu skalowalności.

Uważa, że ​​przejście Ethereum na sieć typu proof-of-stake (PoS) niewiele zmieni pod względem liczby transakcji na sekundę (TPS). Widzi, że prędkość wiodącego inteligentnego kontraktu prawdopodobnie wzrośnie z 13 do 20 TPS.

Czy sharding skaluje Ethereum „wystarczająco”

Według współzałożyciela Polygon jest to mało prawdopodobne. Zauważa, że ​​ETH 2.0 może z powodzeniem zwiększyć przepustowość do 20 transakcji na sekundę, wciąż zbyt niską i nie zmieniłoby się to tak bardzo, nawet jeśli sharding w końcu nastąpi za trzy do pięciu lat.

Szybkie obliczenie przewidywanych 64 odłamków i 20 TPS dla każdego przyniosłoby prędkość tylko do 1280 transakcji na sekundę, zaopiniował.

„To wciąż za mało dla całego świata” – dodał podczas wywiadu.

Dolce and Gabbana, Elon Musk i Jack Dorsey wybili NFT w firmie Polygon

Nailwal wspomniał również o tokenach niezamiennych (NFT), mówiąc, że sześć do siedmiu na 10 firm zajmujących się grami buduje NFT w sieci. Jak dotąd najbardziej znaczącym spadkiem jest spadek Dolce and Gabbana, który wybił i sprzedał jeden za 7 milionów dolarów.

Inne rozpoznawalne NFT wybite w blockchain to między innymi te autorstwa dyrektora generalnego Tesli Elona Muska, Jacka Dorseya z Blocka (były dyrektor generalny Twittera wybił NFT swojego pierwszego tweeta) i inwestora miliardera Marka Cubana.

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy