14 dni temu

TAJEMNICE SAMOROZWOJU

Aby zacząć od samorozwoju, powinieneś określić koncepcje samorozwoju i samodoskonalenia: jakie są różnice i jakie metody są używane. Samorozwój to niezależnie zorganizowana praca człowieka nad sobą, której wynikiem jest rozwój intelektualny, osobisty i duchowy, pojawienie się nowej wiedzy i umiejętności.

Kolejnym etapem jest samodoskonalenie, czyli wniesienie na wyższy poziom zdolności moralnych, moralnych, intelektualnych, umiejętności osoby. W procesie samorozwoju lub samodoskonalenia człowiek rozumie, że postępuje właściwie, jego intelekt rośnie, a zachowania społeczne zmieniają się. Następnie wzrasta. Rozwój intelektualny pociąga za sobą rozwój osobisty, tzn. osoba staje się spokojniejsza, bardziej pewna siebie, harmonijna w swoich społecznych przejawach.

Jak rozpocząć samorozwój

Pierwszą i ważną rzeczą w tym procesie jest ustalenie, do czego służy i jakie cele stoją przed osobą, która weszła na ścieżkę doskonalenia.

Dla pełniejszego i głębszego zrozumienia ostatecznego celu konieczne jest wyobrażenie go sobie, uświadomienie sobie i odczucie. Można to zrobić za pomocą pełnej procedury rozluźnienia mięśni. Musisz usiąść w wygodnej pozycji, najlepiej sam ze sobą, zamknąć oczy iw całkowitej ciszy skoncentrować uwagę, wolę, emocje na swoim celu. Trzeba to poczuć, uświadomić sobie, przedstawić materialnie. Po takim zanurzeniu mózg zaczyna jasno myśleć, pracować w kierunku zadania. Czas sporządzić dziennik samorozwoju jednostki, którego próbkę w ogólnej formie prezentujemy poniżej:

W dzienniku rozwoju osobowości może być tyle planów, ile chcesz. Wszystko zależy od celów, pragnień, marzeń osoby. Dziennik może zawierać plany rozwoju zarówno intelektualnego, jak i fizycznego. Każda pozycja sygnowana jest dniem tygodnia i godziną.

Opiszmy plan na konkretnym przykładzie – nauczyć się francuskiego i opanować go na poziomie konwersacyjnym. Wtedy plan będzie wyglądał tak:

  1. Ucz się francuskiego
  2. Muszę mówić po francusku, żeby dostać prestiżową pracę.
  3. Zadania: naucz się alfabetu, zrozum gramatykę, poszerz słownictwo.
  4. Codziennie tłumacz teksty, słuchaj piosenek po francusku.
  5. Nie odkładaj czasu zajęć (nauczę się po obejrzeniu serialu).
  6. Po roku – znajomość języka francuskiego na poziomie konwersacyjnym.

I nie zapomnij o alternatywnych sposobach nauki języka obcego – na przykład możesz grać w wirtualnym kasynie online w języku francuskim.

Jak zacząć się doskonalić

Po rozwoju zaczyna się doskonałość, której głównym celem jest poznanie siebie, wewnętrznego świata. Na tym etapie osoba przeprowadza introspekcję: określa pozytywne i negatywne, rozważa relacje z bliskimi i innymi ludźmi, analizuje kierunki osobowości, które wymagają poprawy.

Przejście do samodoskonalenia wygląda mniej więcej tak: wykorzenienie nałogu palenia pociąga za sobą wykluczenie spożywania alkoholu i przejście na zdrowy tryb życia (sport, joga, prawidłowe odżywianie). Na ostatnim etapie pojawia się zainteresowanie biologicznym i energetycznym składnikiem człowieka. Człowiek ma swoje myśli, refleksje filozoficzne, a osobowość staje się jasna i wieloaspektowa. A nowy rok to idealny czas na rozpoczęcie samodoskonalenia.

Źródło: cryptomode.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy