23 dni temu

SEC odracza decyzję w sprawie NYDIG Bitcoin Spot ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła decyzję o zatwierdzeniu spotowej ETF Bitcoina zaproponowanej przez NYDIG.

Decyzja opóźniona do marca

Firma NYDIG złożyła swoją propozycję dotyczącą spotowej ETF na Bitcoina 30 czerwca 2021 r. Wehikuł inwestycyjny śledziłby wartość BTC utrzymywanych w powiernictwie.

Oczekiwano, że SEC podejmie decyzję o zatwierdzeniu wniosku do 15 stycznia 2022 r. Teraz SEC twierdzi, że podejmie decyzję w tej sprawie do 16 marca 2022 r., a nie do tej wcześniejszej daty.

SEC wcześniej opóźniała decyzje w sprawie podobnych Bitcoin ETF. Decyzje dotyczące Bitwise, Grayscale i WisdomTree zostały przełożone w grudniu. Regulator odrzucił również propozycję VanEcka dotyczącą spotu ETF na Bitcoina wprost 13 listopada .

NYDIG jest jednym z wielu pretendentów do ETF

NYDIG jest skoncentrowaną na cyfrowych aktywach spółką zależną Stone Ridge Asset Management o wartości 7 miliardów dolarów, co czyni ją pokaźną firmą i głównym pretendentem do wyścigu o pierwszy Bitcoin spot ETF.

Kilka kontraktów futures na bitcoiny ETF, które śledzą wartość kontraktów futures na bitcoin, zostało zatwierdzonych i uruchomionych w ciągu ostatniego roku. Produkty te pochodziły od Valkyrie, ProShares i VanEck.

Spot ETF Bitcoin byłby znacznie inny , ponieważ byłby bezpośrednio powiązany z wartością rynkową samego Bitcoina. Żaden taki ETF nie został do tej pory uruchomiony w Stanach Zjednoczonych, a amerykański spot ETF Bitcoin byłby kamieniem milowym dla branży kryptograficznej.

Niektórzy eksperci przewidują, że spot ETF Bitcoin zostanie uruchomiony przed końcem 2022 r., chociaż wcześniejsze opóźnienia sugerują, że oczekiwanie może być dłuższe.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu był właścicielem BTC, ETH i innych kryptowalut.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy