24 dni temu

SEC wydaje zalecenie dotyczące „zasobów kryptograficznych”

By Shiela Bertillo

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała zalecenie dla opinii publicznej, aby zachować ostrożność podczas transakcji z pojedynczą osobą lub grupą osób ubiegających się o inwestycje w imieniu i na rzecz podmiotu handlującego kryptowalutami Crypto Asset. SEC podkreśliła, że ​​Crypto Asset nie jest również zarejestrowany jako dostawca usług wirtualnych aktywów (VASP) w Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) i nie posiada odpowiedniego certyfikatu autorytetu jako firma świadcząca usługi finansowe.

„Oficjalna informacja zostaje niniejszym poinformowana, że ​​Crypto Asset nie jest zarejestrowany w Komisji i nie jest upoważniony do pozyskiwania inwestycji od opinii publicznej, nie mając wcześniejszej rejestracji i/lub licencji na sprzedaż papierów wartościowych lub zabieganie o inwestycje zgodnie z sekcją 8 rozporządzenia w sprawie papierów wartościowych Code (SRC)” – stwierdziła komisja.

W związku z tym Departament Egzekwowania i Ochrony Inwestorów komisji dodał, że otrzymał informację, że osoby reprezentujące Crypto Asset, na czele z jego prezesem i dyrektorem generalnym Janusem Alfonsusem Alvez Tisalona, ​​nakłaniają opinię publiczną do zainwestowania swoich pieniędzy we wspomniany podmiot obietnicą nagród pieniężnych lub zyski.

Według strony na Facebooku, CRYPTO ASSET oferuje „wyjątkową okazję” dla inwestorów, w której minimalna kwota inwestycji to tylko 1000 Php z czterema opcjami do wyboru. Zainwestowane pieniądze zostaną następnie wykorzystane przez Crypto Asset w handlu kryptowalutami poprzez „platformę unlitade i działalność farm górniczych GPU”.

W oparciu o ich oferty inwestycyjne, inwestorzy mogą wybierać spośród czterech opcji; „Srebrny”, z 5% zyskiem w 7 dni; „Złoto” z 10% zyskiem w 12 dni; „Platinum” z 20% zyskiem w 20 dni; i „Executive” z 50% zyskiem w zaledwie 40 dni.

„Ci, którzy działają jako sprzedawcy, brokerzy, dealerzy lub agenci wspomnianego podmiotu w zakresie sprzedaży lub przekonywania ludzi do inwestowania w oferowany program inwestycyjny, w tym pozyskiwania lub rekrutacji za pośrednictwem Internetu, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej zgodnie z sekcją 28 SRC i ukarani karą maksymalna grzywna w wysokości PIĘCIU MILIONÓW PESOS (5 000 000,00 Php) lub pozbawienie wolności na dwadzieścia jeden (21) lat lub oba te prawa zgodnie z sekcją 73 SRC” – ostrzegła komisja.

W zeszłym miesiącu, podczas wirtualnej konferencji BSP Cryptocurrency 101, Melchor Plabasan z BSP i komisarz SEC Kelvin Lester Lee oświadczyli, że ich agencje nie zachęcają ludzi do inwestowania w kryptowaluty i powtórzyli, że opinia publiczna musi dołożyć należytej staranności przed zaangażowaniem. (Czytaj więcej: BSP, SEC nie zachęcaj społeczeństwa do inwestowania w krypto )

Ten artykuł został opublikowany na BitPInas: SEC Issues Advisory Against „Crypto Asset”

Źródło: bitpinas.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy