13 dni temu

SEC oskarża założyciela firmy Crypto Crowd Machine o ofertę „Oszustwa i niezarejestrowanego” ICO

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Craig Sproule, założyciel Crowd Machine, oszukał inwestorów z ich pieniędzy, donosi Yahoo Finance. SEC oskarżyła obywatela Australii Craiga Sproule'a wraz z dwoma innymi start-upami, które założył, Crowd Machine Inc i Metavine Inc, za naruszenie zasad SEC.

Według sprawy SEC , kilka elementów federalnego pozwu dotyczącego papierów wartościowych zostało rzekomo naruszone przez Sproule i Crowd Machine, wniesionego do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii. Sproule i Crowd Machine zaprzeczają tym zarzutom.

Przekierowanie 5,8 miliona dolarów funduszy

Sproule i Crowd Machine są oskarżane o przekierowanie ponad 5,8 miliona dolarów z ICO na inwestycje w firmy wydobywające złoto w Afryce Południowej, co nie zostało ujawnione inwestorom, twierdzi Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Crowd Machine i Sproule są oskarżani o niewłaściwą rejestrację swoich ofert i sprzedaży tokenów CMCT w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a także o świadomą sprzedaż tokenów grupom inwestorów, w tym osobom fizycznym w Stanach Zjednoczonych, bez uprzedniego ustalenia, czy tokeny zostały zakwalifikowane do zakupu. Raport Yahoo Finance dodaje, że oznacza to „istotnie fałszywe i wprowadzające w błąd twierdzenia w związku z niezarejestrowaną ofertą i sprzedażą papierów wartościowych aktywów cyfrowych”.

Sproule i Crowd Machine rzekomo wprowadziły inwestorów w błąd, co do sposobu, w jaki wykorzystują zyski z ICO, ostatecznie wydając gotówkę na całkowicie niepowiązany program, według Kristiny Littman, szefowej Cyber ​​Unit SEC Enforcement Division, w oświadczeniu. Naszym celem jest pociągnięcie emitentów papierów wartościowych do aktywów cyfrowych do odpowiedzialności za niedostarczenie opinii publicznej pełnego i zgodnego z prawdą ujawnienia. „Będziemy nadal rozliczać emitentów cyfrowych papierów wartościowych”.

SEC twierdzi, że Sproule nazwał siebie „Człowiekiem stojącym za maszyną” i twierdzi, że zebrał 40,7 miliona dolarów za pośrednictwem swoich firm, które są wspólnie określane jako „Crowd Machine”, w początkowej ofercie monet Crowd Machine Compute Tokens między styczniem a Kwiecień 2018, według SEC.

Początkowo SEC twierdzi, że Sproule obiecał inwestorom, że dochód z ICO zostanie wykorzystany do opracowania nowej technologii, która pozwoli istniejącym narzędziom do tworzenia aplikacji Metavine na działanie w zdecentralizowanej sieci komputerów użytkowników. Sproule zostaje skazany na zapłatę kary cywilnej w wysokości 195 047 $ w wyniku zarzutu.

Sproule i Crowd Machine zgodziły się na wydanie rozkazów na stałe zabraniających im naruszania tych praw i zabraniających im udziału w przyszłych ofertach papierów wartościowych bez przyznania się lub zaprzeczania zarzutom. Zgodzili się również współpracować, aby mieć CMCT żetony usunięte z kryptograficznych platform handlowych.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy