18 dni temu

SEC wydaje zalecenie przeciwko Outrace Graj, aby zarobić

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała opinię publiczną, aby zachować ostrożność podczas zawierania transakcji z osobami zabiegającymi o inwestycje w imieniu i na rzecz BCPAY Financial Technology Inc (BCPAY Inc.), które obecnie prowadzą działalność pod nazwą OUTRACE „Graj, aby zarabiać ” i ponownie zabiegają o inwestycje na Filipinach bez licencji i upoważnienia od Komisji.

SEC podkreśliła również, że OUTRACE nie jest zarejestrowany jako dostawca usług wirtualnych aktywów (VASP) w Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) i nie posiada odpowiedniego Certyfikatu Uprawnienia jako Biznes Usług Pieniężnych (MSB).

„Nasze dane pokazują również, że OUTRACE nie ma żadnych brokerów, menedżerów kont, agentów i/lub przedstawicieli, którzy mają odpowiednią rejestrację i/lub licencję na oferowanie i/lub sprzedaż takich papierów wartościowych publicznie” – stwierdziła komisja.

Według Departamentu ds. Egzekwowania i Ochrony Inwestorów komisji „OUTRACE obiecuje pożądane zarobki zarówno swoim graczom, jak i posiadaczom tokenów OUTRACE ($ORE), nabywając w grze niezmienne tokeny lub NFT w przedsprzedaży i kupując wcześniej $ORE za pośrednictwem Initial Coin Oferowanie (ICO) po znacznie niskiej cenie pod pretekstem, że obie wartości znacznie wzrosną, gdy $ORE pojawi się na giełdach publicznych. Dla lepszego uznania, poniżej znajduje się rzekoma tokenomika $ORE, wzmocniona przez OUTRACE, która uważa, że ​​jest „zbyt piękna, aby była prawdziwa”.

Komisja podkreśliła ponadto, że program jest zgodny z sekcją 3.1 Kodeksu Regulacji Papierów Wartościowych (SRC), zgodnie z którym osoba inwestuje pieniądze we wspólne przedsiębiorstwo i oczekuje zysków głównie z wysiłków innych. SEC wskazuje, że „jest to w tym samym duchu, co $ORE firmy OUTRACE, podczas gdy wykorzystuje platformę NFT w ramach swojego programu w celu zebrania funduszy od społeczeństwa w celu wsparcia jego wątpliwego projektu w ramach obietnicy lukratywnego zwrotu”.

„OUTRACE wykorzystuje obecną popularność i elastyczność lub elastyczność aplikacji NFT, która jest obecnie opracowywana przez wielu jako platforma inwestycyjna, a także podobna do tych konwencjonalnych mediów łączenia kapitałów, umożliwiając użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i utrzymywanie szeregu fundusze lub inwestycje z nich w postaci postaci w grze, dopalaczy, towarów i różnych aktywów cyfrowych i walut” – napisała SEC w oświadczeniu.

Co więcej, komisja papierów wartościowych przypomina opinii publicznej, aby była ostrożna w stosunku do każdej oferty lub obietnicy absurdalnych stóp zwrotu z niewielkim lub żadnym ryzykiem podobnym do tego, co oferuje OUTRACE, ponieważ wskazuje to na możliwy schemat ponzi, w którym zwroty dla wczesnych inwestorów są prawdopodobnie zostaną wypłacone z inwestycji nowych inwestorów, a nie z zysków firm podobnych do tych, które już Komisja uznała za oszustwa.

„Komisja chętnie przypomina opinii publicznej, że oferowanie i sprzedaż papierów wartościowych w formie kontraktów inwestycyjnych z wykorzystaniem „Schematu Ponziego” jest oszukańcze i niezrównoważone i nie jest papierem wartościowym podlegającym rejestracji. Komisja nie wyda Licencji na publiczną sprzedaż papierów wartościowych osobom lub podmiotom zaangażowanym w tę działalność lub program” – dodali.

Wreszcie, SEC sugeruje wszystkim zachowanie należytej staranności w kontaktach z jakimkolwiek podmiotem i ostrzega, że ​​za naruszenie Kodeksu Regulacji Papierów Wartościowych, Zmienionego Kodeksu Korporacyjnego oraz innych zasad i przepisów egzekwowanych przez Komisję nakładane są surowe kary.

Ten artykuł został opublikowany na BitPinas: SEC Issues Advisory Against „Outrace Play to-earn”

Źródło: bitpinas.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy