22 dni temu

Telewizory Samsung 2022 Smart TV obsługują gry w chmurze, czat wideo, a nawet NFT

Przed oficjalnym rozpoczęciem targów CES, Samsung ujawnił dziś swoją wizję nowej generacji inteligentnych telewizorów, które będą obejmować wszystko, od usług gier w chmurze po czat wideo podczas oglądania telewizji, a nawet NFT. Firma twierdzi, że jej telewizory Smart TV 2022 będą dostarczane z nowym „Smart Hub”, który zapewni konsumentom możliwość przełączania się między różnymi rodzajami rozrywki, w tym mediami, grami za pośrednictwem nowego centrum gier i „ambientem” – ten ostatni odnosi się doZdolność telewizora do wyświetlania grafiki, zdjęć lub innych informacji na ekranie telewizora, gdy nie jest on używany.

Dla graczy najbardziej godnym uwagi dodatkiem do nowych telewizorów będzie platforma odkrywania strumieniowania gier, Samsung Gaming Hub, obsługiwana przez Tizen. Ta usługa umożliwi dostawcom strumieniowego przesyłania gier przesyłanie ich bibliotek gier bezpośrednio do telewizora. Samsung ogłosił dziś współpracę z NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia i Utomik, i mówi, że więcej partnerstw pojawi się dalej.

W centrum właściciele telewizorów Samsung będą mogli przeglądać dostępne tytuły, wyszukiwać i kupować gry oraz od razu grać w swoje ulubione. Ich kontrolery gier będą również mogły być sparowane z nowym centrum gier, zauważa firma. Ponadto użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do YouTube, gdzie mogą śledzić ulubionych streamerów, aby oglądać treści związane z grami.

Wybrane telewizory i monitory do gier 2022 4K i 8K będą również obsługiwać nowy standard HDR10+ GAMING, oferując wrażenia w grach HDR z niskimi opóźnieniami, zmienną częstotliwością odświeżania i ponad 120 Hz. To doświadczenie obejmuje automatyczną kalibrację HDR, która eliminuje potrzebę ręcznej kalibracji ustawień w różnych źródłach wejściowych, takich jak konsole, komputery i inne, zauważa firma. Obsługiwane telewizory obejmują linię Neo QLED z serią telewizorów Q70 i nowszymi, a także monitory do gier Samsung.

Nowy Gaming Hub firmy Samsung zostanie wprowadzony na rynek w 2022 r. i będzie dostępny za pośrednictwem głównego menu nawigacyjnego w kategoriach Gry, Media i Styl życia.

Dodanie gier w chmurze do inteligentnych telewizorów nie jest wyjątkowe dla Samsunga. LG w zeszłym roku poinformowało, że wprowadza GeForce NOW do swoich telewizorów Smart TV z WebOS, a takżeGoogle Stadia . Luna firmy Amazon działa na telewizorach Fire TV, a Google Stadia działa na wielu obsługiwanych telewizorach inteligentnych , w tym telewizorach LG, Hisense, TCL, Philips i innych. Oczywiście możesz również uzyskać dostęp do tych usług za pośrednictwem urządzeń do przesyłania strumieniowego jako alternatywy.

Poza grami, nowa linia telewizorów Samsung 2022 Smart TV będzie obejmować inne trendy, które zyskały na popularności w ciągu ostatniego roku, w tym wspólne oglądanie telewizji i filmów z przyjaciółmi oraz kupowanie i sprzedawanie NFT.

W pierwszych dniach pandemii rodzina i przyjaciele szukali różnych sposobów na nawiązanie kontaktu i wspólne spędzanie czasu w warunkach blokady Covid-19 i innych ograniczeń. Doprowadziło to do wzrostu liczby usług i funkcji wspólnego oglądania, które umożliwiają użytkownikom strumieniowanie rozrywki w tym samym czasie, co ich bliscy. Hulu , Amazon Prime Video i Disney+ , między innymi, uruchomiły funkcje wspólnego oglądania, które umożliwiają ludziom strumieniowanie filmu lub programu w tym samym czasie w różnych lokalizacjach. Niedawno firma Apple uruchomiła SharePlay przez FaceTime, która obsługuje również Disney + i inne aplikacje do przesyłania strumieniowego, takie jak NBA, Paramount +, Showtime, Apple TV + i TikTok.

Samsung podejmuje ten trend zamiast oferować własną, nową aplikację „Oglądaj razem”, która umożliwia rodzinie i przyjaciołom prowadzenie wideorozmów podczas oglądania programu telewizyjnego lub filmu na telewizorze.

Kredyty obrazkowe: Samsung

Kolejnym dziwniejszym dodatkiem do Smart Hub jest obsługa NFT. Platforma będzie oferować aplikację, która pozwoli użytkownikom odkrywać, kupować i wymieniać swoje NFT w modelach Samsung MICRO LED, Neo QLED i The Frame TV jeszcze w tym roku.

„Wraz z rosnącym popytem na NFT, potrzeba rozwiązania dla dzisiejszego fragmentarycznego krajobrazu oglądania i zakupów nigdy nie była większa”, powiedziała firma The Verge, opisując to, co nazywa „pierwszym na świecie eksploratorem i rynkiem NFT opartym na ekranie telewizora. agregator”. Użytkownicy będą mogli przeglądać, podglądać, kupować, a także prezentować swoje grafiki NFT na swoich telewizorach — ten ostatni jest wzbogacony o funkcję inteligentnej kalibracji, która automatycznie dostosuje ustawienia wyświetlania telewizora do zaleceń twórcy NFT. Gdy użytkownicy badają NFT, będą mogli również przeglądać historię NFT i metadane blockchain.

Kredyty obrazkowe: Samsung

Oprócz usług zawartych w nowym Smart Hub, telewizory 2022 Smart TV będą współpracować z akcesoriami, takimi jak automatyczny obrotowy uchwyt ścienny i stojak, które umożliwiają użytkownikom obracanie ekranu do trybu pionowego. Ten tryb będzie obsługiwał funkcje stylu życia firmy Samsung, takie jak tryb otoczenia + i tryb sztuki, a także aplikacje innych firm, takie jak TikTok i YouTube.

Przeczytaj więcej o targach CES 2022 na TechCrunch

Źródło: techcrunch.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy