15 dni temu

Samsung zapowiada platformę NFT dla smart TV

Południowokoreański gigant technologiczny Samsung ujawnił nową linię telewizorów smart TV. Będą one posiadały wbudowaną platformę niewymiennych tokenów (NFT).

Inteligentne telewizory Samsunga z 2022 roku, takie jak Micro LED, Neo QLED i The Frame, będą wyposażone w aplikację NFT Platform. Może ona być używana “do odkrywania, kupowania i handlu cyfrowymi dziełami sztuki”. Tak wynika z poniedziałkowego ogłoszenia. Firma zauważyła:

Wraz ze wzrostem popytu na NFT, potrzeba rozwiązania dla dzisiejszego rozdrobnionego krajobrazu oglądania i zakupu nigdy nie była większa.

W 2022 roku firma zamierza wprowadzić na rynek pierwszy eksplorator NFT i agregator rynku smart TV. Nadchodząca platforma pozwoli widzom na przeglądanie, a także handel NFT bez opuszczania kanapy. Chociaż nie jest jasne, które dokładnie platformy NFT lub rynki będą uwzględnione w agregacji, Samsung obiecał, że jego inteligentne telewizory nie będą manipulować jakością obrazu, zachowując wstępnie ustawione wartości twórcy NFT.

Poza integracją NFT w swoich produktach, południowokoreański konglomerat aktywnie inwestuje w projekty NFT i metaverse. Odbya się to poprzez ramię venture capital, Samsung Next. W środę firma wzięła udział w rundzie inwestycyjnej platformy do gier metaverse.

Świat NFT

Oprócz Samsunga, inne duże firmy również wsiadły do pociągu NFT. W lipcu 2021 roku, Coca-Cola zaangażowała się w NFT w celach charytatywnych. Miesiąc później Visa zakupiła “CryptoPunk” NFT za 150 000 dolarów.

W międzyczasie, kolekcje sztuki cyfrowej i cyfrowe kolekcjonerskie NFT zdominowały sprzedaż w zeszłym roku. Stanowiły bowiem 91% całkowitej sprzedaży NFT. Wraz ze wzrostem sprzedaży, coraz więcej firm opartych na NFT i metaverse pozyskuje znaczne kwoty na finansowanie swoich projektów. Firmy z branży gier blockchain również zebrały ponad miliard dolarów w inwestycjach w zeszłym roku.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy