21 dni temu

Samsung wykorzystuje technologię blockchain do przeciwdziałania zmianom klimatycznym

Samsung Electronics America ogłosił poniedziałek na konferencji Tech CES w Las Vegas partnerstwa z veritree, a blockchain opartym na platformie rozwiązań klimatycznych, sadzić drzewa mangrowe dwa miliony na Madagaskarze w ciągu najbliższych trzech miesięcy. veritree wykorzystuje technologię blockchain do zarządzania procesem ponownego zalesiania i weryfikacji każdego zasadzonego drzewa.

Inicjatywa sadzenia drzew jest częścią opartego na przyrodzie planu działania firmy Samsung w zakresie zrównoważenia środowiskowego, w szczególności w celu wychwytywania i sekwestracji dwutlenku węgla (CO2) z atmosfery. Celem jest przywrócenie około 200 hektarów ziemi i sekwestracja około 1 miliarda funtów CO2 w ciągu 25 lat.

Veritree, opracowany przez tentree, zrównoważoną firmę odzieżową, która sadzi 10 drzew za każdą sprzedaną sztukę odzieży, zajmie się logistyką. Zbudowany jako system księgowy, veritree stara się zapewnić większą przejrzystość całego procesu, począwszy od zbierania danych na poziomie pola, planowania terenu, inwentaryzacji drzew i monitorowania wpływu. Plantatorzy drzew używają swoich telefonów do śledzenia drzew, które sponsor zapłacił za zasadzenie, zasadniczo tworząc cyfrową mapę odpowiednich drzew cyfrowych.

Szef działu zrównoważonego rozwoju firmy Samsung, Mark Newton, powiedział, że inwestowanie w innowacyjną technologię i tak zwane „rozwiązania oparte na przyrodzie” ma kluczowe znaczenie w walce ze zmianami klimatu.

Powiązane: Samsung ogłasza platformę NFT dla inteligentnych telewizorów

Według Samsunga drzewa namorzynowe to jedne z najskuteczniejszych na świecie pochłaniaczy dwutlenku węgla. Korzenie namorzynowe, które zwykle są przykryte wodą, wychwytują i magazynują CO2 w glebie. Samsung planuje współpracować z członkami lokalnej społeczności z regionu Mahajanga na Madagaskarze, regionu borykającego się z dużym wylesieniem, aby osiągnąć swój cel dwóch milionów drzew do końca pierwszego kwartału.

Inicjatywa sadzenia drzew jest częścią rosnących wysiłków Samsunga na rzecz zrównoważonego rozwoju. Oprócz korzystania z energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych firma zaprezentowała niedawno nową linię inteligentnych telewizorów ze zintegrowaną platformą NFT .

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy