16 dni temu

Samsung wspiera NFT w nowej gamie telewizorów

Jeden z największych producentów elektroniki na świecie, Samsung, ujawnił w poniedziałek, że jego nowe inteligentne telewizory pozwolą użytkownikom przeglądać i kupować NFT.

Samsung wprowadza pierwszą na świecie platformę NFT natywną dla telewizorów

Samsung dodaje obsługę NFT do swojej oferty telewizorów 2022.

Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem prasowym południowokoreańskiego giganta elektronicznego, inteligentne telewizory MICRO LED, Neo QLED i The Frame będą wyposażone w pełnoprawną platformę NFT do „odkrywania, kupowania i handlu dziełami sztuki cyfrowej”.

„W 2022 r. Samsung wprowadza pierwszy na świecie eksplorator NFT oparty na ekranie telewizora i agregator rynku, przełomową platformę, która umożliwia przeglądanie, kupowanie i wyświetlanie ulubionych dzieł sztuki — wszystko w jednym miejscu” — powiedziała firma The Verge .

Zapowiedź nadchodzącej platformy telewizyjnej NFT firmy Samsung (źródło: Samsung)

Według Samsunga platforma umożliwi potencjalnym nabywcom podgląd dzieł sztuki NFT przed ich zakupem oraz zbadanie metadanych blockchain w celu zweryfikowania ich pochodzenia. Twórcy będą również mogli skalibrować i wstępnie ustawić ustawienia wyświetlania swoich NFT, aby każdy mógł je zobaczyć w tej samej, wiernej oryginalnej formie.

NFT zyskały na popularności w ciągu ostatniego roku, a wolumeny obrotu na największym rynku NFT, OpenSea, przekroczyły 15 miliardów dolarów w 2021 roku. Wchodząc do głównego nurtu, kilka dużych firm zaczęło integrować NFT ze swoimi modelami biznesowymi. Być może przede wszystkim w październiku Facebook zmienił nazwę na Meta, aby pomóc „ożywić Metaverse”. Metaverse to nowa iteracja Internetu, którą wielu entuzjastów kryptowalut rozważa równolegle z NFT.

Platforma do obsługi wiadomości błyskawicznych Discord i gigant wydawniczy gier Ubisoft również ogłosiły plany NFT w zeszłym roku, ale spotkały się z poważną reakcją ze strony swoich społeczności. W rezultacie Discord wycofał się ze swoich początkowych planów integracji Ethereum i NFT ze swoją platformą, podczas gdy Ubisoft zdecydował się kontynuować swoje plany pomimo otrzymanej krytyki.

Wyprawa Samsunga na kryptowaluty wydaje się być bardziej ukierunkowana na budowanie wsparcia infrastruktury dla powstającej technologii, aby zadowolić szybko rosnącą bazę użytkowników. W 2019 roku firma wprowadziła Samsung Blockchain Wallet na swoich telefonach Galaxy. Teraz robi kolejny ważny krok w kierunku przyjęcia technologii blockchain, integrując przeglądarkę NFT i agregator rynku ze swoją linią produktów telewizyjnych premium.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu posiadał ETH i kilka innych kryptowalut.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy