14 dni temu

Samsung otwiera wirtualny sklep w Metaverse firmy Decentraland

Gigant elektroniczny Samsung otwiera swój pierwszy wirtualny sklep w Decentraland, świecie Metaverse opartym na blockchain.

Samsung wkracza do Metaverse

Samsung rozszerza swoją obecność na świat wirtualny.

Gigant elektroniki otworzył dziś swój pierwszy sklep w Metaverse. Ogłaszając aktualizację w czwartkowym komunikacie prasowym , firma ujawniła, że ​​otworzyła flagowy sklep w Decentraland, jednym z najpopularniejszych wirtualnych światów kryptowalut.

Sklep, nazwany „Samsung 837X”, będzie wzorowany na flagowym sklepie fizycznym firmy znajdującym się przy 837 Washington Street w Nowym Jorku. „To jedno z największych przejęć gruntów marki w Decentralandzie” – powiedział Samsung w komunikacie prasowym.

Decentraland był jednym z największych beneficjentów szaleństwa Metaverse, które rozpoczęło się pod koniec 2021 roku. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła z około 1 miliarda do 6,9 miliarda dolarów, ponieważ spekulanci pospieszyli z zakupem tokena MANA po październikowym ogłoszeniu przez Facebooka zmiany marki na Meta. Decentraland przekształcił się również w jeden z preferowanych wirtualnych światów celebrytów opartych na kryptowalutach, z gwiazdami, takimi jak bliźniacy Winklevoss i Snoop Dogg, posiadający wirtualną ziemię w swoim Metaverse. Teraz dołącza do nich Samsung.

Sklep Samsung 837X zaoferuje wyjątkową cyfrową przygodę za pośrednictwem „Teatru łączności” i „Lasu zrównoważonego rozwoju”, gdzie fani będą mogli wykonywać zadania, aby wygrać odznaki 837X NFT. The Connectivity Theatre zaprezentuje nowości Samsunga z Consumer Electronics Show trwającego od 5 do 8 stycznia. Z kolei The Sustainability Forest będzie „spektakularnym portalem, na którym goście będą mogli wyruszyć w podróż przez miliony drzew — i nawet mityczne spotkanie” – powiedziała firma.

Południowokoreański gigant elektroniki również sadzi drzewa w prawdziwym świecie. 3 stycznia firma Samsung Electronics America ujawniła partnerstwo z platformą Veritree na rzecz przywracania klimatu z siedzibą w Cardano. Celem partnerstwa jest posadzenie dwóch milionów drzew na Madagaskarze do końca marca tego roku.

Aby uczcić debiut sklepu 837X w Decentraland, Samsung organizuje imprezę taneczną na żywo w rzeczywistości mieszanej, której gospodarzem jest DJ Gamma Vibes z oryginalnego 837 na Manhattanie. Komentując ekspansję firmy na Metaverse — termin koncepcyjny, który luźno odnosi się do nowej wersji Internetu — wiceprezes Samsung ds. marketingu i komunikacji, Michelle Crossan-Matos, powiedziała:

„W Samsung 837X cieszymy się, że możemy opowiedzieć nasze historie o łączności, zrównoważonym rozwoju i dostosowywaniu w nowatorski sposób, w jedynej w swoim rodzaju przestrzeni. Metaverse umożliwia nam przekraczanie fizycznych i przestrzennych ograniczeń w celu tworzenia unikalnych wirtualnych doświadczeń, które inaczej nie mogłyby się wydarzyć. Innowacja jest w naszym DNA i nie możemy się doczekać, aż wszyscy doświadczycie tego rozkwitającego wirtualnego świata”.

W przeciwieństwie do niektórych innych dużych firm, Samsung w ostatnich latach nie stronił od kojarzenia się z branżą kryptowalut. Był to jeden z pierwszych producentów telefonów komórkowych i oprogramowania, który wprowadził natywną aplikację portfela kryptograficznego dla swoich telefonów. Na początku tego tygodnia ogłosił również, że zintegruje przeglądarkę NFT i agregator rynku ze swoją linią produktów premium 2022.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy