21 dni temu

Samsung obejmuje NFT: uruchomienie platformy agregacji NFT

Chociaż teraz jest 2022, wydaje się, że jest za wcześnie, aby rynek NFT osiągnął maksimum.

To powiedziawszy, nie jest niespodzianką, że wielu gigantów technologicznych wchodzi na pokład z NFT, konsekwentnie wprowadzając swoje linie produktów z obsługą NFT.

Samsung to kolejna nazwa, która zintegrowała NFT ze swoją działalnością.

Samsung wprowadza platformę agregacji NFT

Podczas targów Consumer Electronics Show 2022 Samsung ujawnił swoje plany wprowadzenia nowej platformy agregacji NFT zaprojektowanej dla swoich telewizorów smart.

3 stycznia gigant technologiczny wyszczególnił szereg aktualizacji dotyczących integracji NFT z nową linią inteligentnych telewizorów.

Platforma agregująca NFT będzie zawierać szereg funkcji, które umożliwią klientom przeglądanie ich cyfrowych kolekcji. Ponadto użytkownicy mogą kupować NFT bezpośrednio ze swoich telewizorów .

Platforma będzie dostępna w modelach Samsung MicroLed, Neo QLED i The Frame.

Platforma wyświetla NFT z różnych rynków, umożliwiając użytkownikom podgląd prac i zobacz inne istotne szczegóły, takie jak kto stworzył pracę, a także odpowiednie metadane blockchain.

Osoby, które już posiadają NFT, mogą wykorzystać platformę do wyświetlania swojej kolekcji. Samsung twierdzi, że jego technologia „Inteligentnej Kalibracji” może automatycznie dostosować ustawienia telewizora do oryginalnych specyfikacji autora, co daje możliwie najbardziej realistyczny obraz.

Wypowiadając się na temat nadchodzącej premiery, Simon Sung, wiceprezes wykonawczy i szef zespołu sprzedaży i marketingu w Samsung Visual Display Business, powiedział:

„Rola ekranu zmieniła się dramatycznie w ostatnich latach wraz z postępem technologicznym i sposobem dystrybucji rozrywki. Dzięki naszej nowej linii produktów zapewniamy klientom całkowicie wciągające wrażenia wideo i audio, które można dostosować do ich potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem kina, miłośnikiem telewizji, graczem, czy nawet entuzjastą sztuki, Samsung oferuje najnowocześniejsze rozwiązania, które mogą wzbogacić każde pomieszczenie”.

Samsung i NFT

Sky Mavis, firma stojąca za popularną grą Axie Infinity, ogłosiła w październiku 2021 roku, że z powodzeniem zebrała 152 miliony dolarów w rundzie finansowania serii B, a S amsung Next jest jednym z najbardziej zauważalnych partnerów .

Jednym z pierwszych wejść firmy w przestrzeń NFT jest fundusz inwestycyjny Samsung Next w Sky Mavis. W momencie ogłoszenia ruch Samsunga wywołał debatę, ponieważ miał miejsce w kontekście zakazu gier opartych na technologii blockchain w Korei.

Kim Jeong-soo, ekspert ds. zarządzania przemysłowego i technicznego na Uniwersytecie Myongji, uważa, że ​​Samsung kierował się wysokim zwrotem z inwestycji.

Axie Infinity to zdecydowanie najpopularniejsza gra typu blockchain. Axie Infinity położyła również podwaliny pod popularność blockchain i NFT.

NFT są głównym tematem kontrowersji wśród graczy i programistów. Niektórzy postrzegają gry P2E jako nowatorski sposób generowania przychodów, podczas gdy inni postrzegają je jako ryzykowne i niepotrzebne inwestycje.

Gry oparte na NFT są tutaj

Kiedy wydawcy tacy jak Ubisoft i GSC Game World ogłosili swoje plany wykorzystania NFT w nadchodzących grach, spotkali się z ogromnym sprzeciwem. Kilka rządów podejmuje obecnie kroki w celu poprawy regulacji praktyki gier NFT.

Komisja Regulacji Gier Korei Południowej niedawno zażądała, aby Google Play i Apple App Store zablokowały wszelkie tytuły P2E, które wymagają zakupu NFT przed rozpoczęciem gry.

Komisja przesunęła się również w celu usunięcia istniejącej serii gier monetyzacyjnych, które pojawią się, odmawiając podania oceny wiekowej, która jest wymagana w cyfrowych sklepach z aplikacjami w Korei.

Pomimo tego, że jest krajem wysoko rozwiniętym w dziedzinie technologii informatycznych, zwłaszcza w branży gier, Korea ma niezwykle surowe przepisy regulujące tego rodzaju rozrywkę.

Zdaniem ekspertów, posunięcie Samsunga naruszyło zakaz wydawania przez Koreę gier opartych na technologii blockchain.

W rzeczywistości Korea Południowa jest ogólnie otwarta na transakcje NFT i blockchain. Ponieważ kwota nagrody jest nielegalna, zakaz dotyczy w szczególności modeli gier NFT Play-to-Earn (P2E).

Niektórzy eksperci uważają, że w przyszłości rząd Korei Południowej złagodzi ograniczenia.

Zaczynając od funduszu inwestycyjnego NFT, Samsung w pełni wykorzystuje NFT wraz z nadchodzącym uruchomieniem platformy agregującej NFT. To bez wątpienia posunięcie, na które warto czekać.

Źródło: blockonomi.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy