22 dni temu

Salwador tworzy ustawy pod bitcoinowe obligacje

Salwador, pod przywództwem prezydenta Nayiba Bukele, posuwa się do przodu ze swoimi planami emisji bitcoinowych obligacji z listopada 2021 roku. Kraj przygotował obecnie 20 projektów ustaw, aby zapewnić ramy finansowe i prawne dla ich emisji.

Podczas rozmowy z salwadorskimi mediami El Mundo, szef skarbu Alejandra Zelaya, powiedział, że projekty ustaw obejmują zasady emisji papierów wartościowych jako kryptowaluty. To, jego zdaniem, zagwarantuje rentowność obligacji Bitcoin:

To ma zapewnić strukturę prawną i pewność prawną każdemu, kto kupi obligację Bitcoin.

Obecnie jednak Salwador nie przedstawił harmonogramu, kiedy komplet ustaw zostanie przekazany ustawodawcom.

Plany Salwadoru dotyczące bitcoinowych obligacji

Według Bukele, 1 miliard dolarów uzyskany poprzez emisję obligacji, zostanie wykorzystany do finansowania Bitcoin City. Inicjatywa, jak zauważa, zapewni “edukację cyfrową i technologiczną, energię geotermalną dla całego miasta oraz wydajny i zrównoważony transport publiczny.”

Obligacje są powszechnie nazywane “obligacjami wulkanicznymi”, ponieważ Bitcoin City, które mają zbudować, będzie wykorzystywać energię geotermalną z wulkanu do zasilania koparek Bitcoin. Operacje wydobywcze rozpoczęły się 1 października, kiedy to platformy wygenerowały pierwsze 0,00599179 BTC. Częścią przewidywań Bukele na 2022 rok jest to, że miasto rozpocznie budowę w tym roku.

Aby stworzyć obligacje, Salwador nawiązał współpracę z firmami kryptowalutowymi Blockstream i iFinex. Pierwsza z nich dysponuje Liquid Network, gdzie obligacje będą emitowane. Druga je przetworzy.

Fundusze uzyskane z obligacji mogą być również wykorzystane do spłacenia emisji euroobligacji kraju. Są one warte 800 milionów dolarów i są wymagalne w styczniu 2023 roku. Euroobligacje są instrumentem dłużnym, który ułatwia krajowi pozyskiwanie funduszy w walucie o innym nominale niż jego własna. Zelaya powiedział również, że Salwador może spłacić euroobligacje za pomocą “instytucjonalnych ofert z różnych banków inwestycyjnych”. Co jest lepszą alternatywą dla uzyskania kolejnych euroobligacji.

Możemy po prostu dokonywać płatności bez tworzenia kolejnej euroobligacji na tradycyjnym rynku, i możemy znaleźć obligację, która jest denominowana w dolarach i otrzymuje płatność w Bitcoinach.

Nie zamierzamy porzucić tradycyjnego rynku

Co warte odnotowania, Zelaya potwierdził, że emisja obligacji Bitcoin przez Salwador nie powstrzyma jego udziału w tradycyjnych finansach, mówiąc:

Nie zamierzamy porzucić tradycyjnego rynku.

Dodał, że bitcoinowe obligacje wzbudziły znaczne zainteresowanie inwestorów. Dlatego, że oferują one ekspozycję na BTC i mają dziesięcioletni okres zapadalności przy oprocentowaniu 6,5 procent. Wypowiedź Zelayi uzupełnia inną z przewidywań Bukele z 2022 roku, że “obligacje wulkaniczne zostaną nadsubskrybowane.”

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy