14 dni temu

Salwador chce wprowadzić bitcoinowe obligacje. Przygotowuje specjalne ustawy

bitcoin-Salwador
Źródło: unplash.com/@executium

Pierwszy kraj, który uczynił bitcoina (BTC) prawnym środkiem płatniczym, ma wiele pomysłów na to, jak wzmocnić swoje zaangażowanie w tę branżę. Tym razem rząd Salwadoru poinformował o postępach poczynionych w związku z zamiarami emisji bitcoinowych obligacji. Ustawy, które mają zapewnić im ramy prawne, podobno są już przygotowywane. 

Bitcoinowe obligacje na horyzoncie

Plany przedstawione w ubiegłym roku przez prezydenta Salwadoru Nayiba Bukele względem najstarszej kryptowaluty zaczynają przybierać kształtów. W tym tygodniu salwadorski minister finansów Alejandro Zelaya w rozmowie z mediami ujawnił kilka postępów dotyczących zamiaru emisji obligacji zabezpieczonych bitcoinami.

Tamtejszy rząd zajmuje się obecnie przygotowywaniem 20 ustaw, których celem byłoby zapewnienie ram prawnych dla tego typu zobowiązań. Choć prace nad nimi są w toku, nie podano dokładnego terminu, w jakim miałyby one zostać przedłożone prawodawcom. 

Już ze wcześniejszych założeń wynikało, iż pierwsza 10-letnia emisja bitcoinowych obligacji ma mieć wartość miliarda dolarów. Połowa kwoty zostanie od razu przeznaczona na inwestycję w BTC. Wiadomo również, że oprocentowanie będzie wynosiło 6,5%.

Salwadorskie władze wykazują bycze nastawienie do najstarszej kryptowaluty. Przewidują, iż sprzedaż części bitcoinów finansujących obligacje mogłaby odbyć się już po 5 latach, jeżeli cena najpopularniejszej z wirtualnych walut nadal by rosła. 

Prezydent Salwadoru przedstawił niedawno własne prognozy względem kursu BTC na 2022 r. z których wynika, że spodziewa się on dotarcia tej kryptowaluty do poziomu 100 tys. dol za monetę

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Futurystyczna wizja Bitcoin City

Drugie pół miliarda dolarów zebranych z emisji obligacji przeznaczone zostanie na budowę infrastruktury dla bitcoinowego miasta we wschodnim regionie La Union. To zaś ma być zasilane energią geotermalną pochodzącą z wulkanu. Ta z kolei będzie również wykorzystywana do wydobywania BTC.

Na terenie Bitcoin City nie będą obowiązywać podatki, poza VAT-em, z połowy którego spłacone zostaną obligacje wyemitowane na rzecz budowy tego miasta. Reszta środków posłuży natomiast na opłatę usług komunalnych. 

Autor poleca również:

Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy