19 dni temu

Analiza ceny Ripple: XRP spadł o 2% do 0,827 USD w obliczu malejącej zmienności cen

W 2021 r. nasiliła się rywalizacja o pierwszą dziesiątkę na rynku kryptowalut według wartości rynkowej. Ta intensywna konkurencja XRP piła suwak w dół do 8 th pozycji na koniec roku po odbyciu trzecią pozycję na długo. Pozew SEC vs. Ripple z grudnia 2020 r. można przypisać wielkiemu ciosowi, jaki odniósł token międzynarodowych przekazów pieniężnych przez większą część 2021 r.

Warto zauważyć, że utrzymanie tej samej pozycji staje się niezwykle trudne, ponieważ mniejsze tokeny wciąż rosną w górę, ponieważ inwestorzy nadal dywersyfikują.

Cena Ripple oscyluje wokół 0,8272 USD w momencie pisania tego tekstu, szczycąc się kapitalizacją rynkową w wysokości 39,37 mld USD.

Ripple Price tworzy prostokątny wzór w poziomej akcji cenowej

Od 29 grudnia XRP jest notowany w przedziale cenowym od 0,8056 do 0,8586 USD. Po spadku poniżej psychologicznego poziomu 1,0 USD 23 grudnia rozpoczęła się korekta cen, w wyniku której niedźwiedzie odzyskały kontrolę nad rynkiem, przerzucając 50, 100 i 200 prostych średnich kroczących (SMA) ze wsparcia na opór. Stanowi to 18% spadek z maksimum wynoszącego 1,061 USD 23 grudnia do obecnej ceny około 0,8272 USD w bocznej akcji cenowej, tworzącej prostokątny wzór wykresu.

Zauważ, że zwężenie wstęg Bollingera wskazuje na konsolidację ceny XRP. Oznacza to, że wszelkie ciśnienie leżące u podstaw wypychania XRP w górę zostanie zlikwidowane przez ciśnienie nad głową. Jeśli tak się stanie, Bitcoin może kontynuować handel poniżej 0,90 USD w ciągu najbliższych kilku dni.

Boczna akcja cenowa jest również potwierdzana przez poziomy ruch rozbieżności zbieżności średniej ruchomej (MACD), a także poziomowanie wolumenu transakcji, jak pokazano na wykresie czterogodzinnym. To pokazuje, że byki i niedźwiedzie wycofują się.

Wykres czterogodzinny XRP/USD

Ripple Cena XRP-USD

Zauważ, że wzór prostokąta nie ma zdefiniowanego byczego lub niedźwiedziego wybicia, ale przełamanie powyżej górnej granicy prostokąta wokół 0,8586 $ będzie przewidywać byczy ruch dla Ripple.

Ripple wydaje się walczyć z natychmiastowym oporem wokół poziomu 0,8334 USD. Aby zwyżkowy ruch został potwierdzony, cena XRP musi zamknąć sesję powyżej tego poziomu i wzrosnąć powyżej poziomu 0,8440 USD. Zbiega się to ze środkową granicą wstęgi Bollingera (BB).

Decydujące bycze wybicie zostanie osiągnięte, jeśli XRP pokona opór 0,8586 USD stawiany przez środkową granicę prostokąta, po którym następnym logicznym ruchem będzie ruch w kierunku odzyskania poziomu 0,90 USD.

Z drugiej strony, jeśli XRP zamknie dzień poniżej bezpośredniego wsparcia na poziomie 0,8255 USD, byki mogą wycofać się i ponownie przetestować poziomy wsparcia 0,8189 USD i 0,8056 USD, objęte odpowiednio dolną granicą BB i dolną granicą prostokąta.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy