23 dni temu

Ribbon Finance zyskuje 60% po uruchomieniu V2 i integracji Avalanche

Cena RBN osiąga nowy rekordowy poziom po premierze V2 i niedawnym wsparciu dla AVAX.

Zdecentralizowane finanse (DeFi) były jednym z przełomowych sektorów rynku kryptowalut w 2021 r. i są gotowe do dalszego ułatwiania masowego przyjęcia kryptowalut w 2022 r. Dzieje się tak, gdy inwestorzy instytucjonalni i detaliczni przyjmą pojawienie się Finance 2.0.

Jednym z projektów DeFi, który rozpoczął rok z dobrym początkiem, jest Ribbon Finance (RBN), protokół, który wykorzystuje inżynierię finansową do tworzenia produktów strukturalnych, takich jak automatyczne strategie opcji. Mają one na celu zapewnienie użytkownikom zrównoważonych plonów w czasie.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że od czasu handlu na najniższym poziomie 1,83 USD 30 grudnia, cena RBN wzrosła o 146%, aby osiągnąć dzienny szczyt 4,50 USD 3 stycznia, gdy jego 24-godzinny wolumen obrotu wzrósł do 60,6 USD milion.

Wykres 4-godzinny RBN/USDT. Źródło: TradingView

Trzy powody rozmachu RBN obejmują uruchomienie Ribbon Finance V2, dodanie nowych sieci blockchain do ekosystemu Ribbon Finance oraz wzrost całkowitej wartości zablokowanej w protokole Ribbon Finance.

Premiera wstążki V2

Jednym z największych wydarzeń, które przyczyniły się do wzrostu cen w RBN było wydanie Ribbon V2. Projekt, pierwotnie ogłoszony w sierpniu 2021 r., powoli migrował płynność i budował swoje pule, testując jednocześnie nowe funkcje.

Ulepszenia, które pojawiły się wraz z V2 koncentrowały się na decentralizacji skarbców wstążki. Obejmuje to możliwość zezwolenia inteligentnym kontraktom na ustalanie cen wykonania dla opcji sprzedawanych przez skarbiec. Dodatkowo, stworzenie mechanizmu aukcji on-chain pozwala każdemu uczestniczyć po przeciwnej stronie skarbców, a nie tylko animatorom rynku z białej listy.

Wstążka V2 obejmuje również aktualizację systemu księgowania przechowalni protokołu. Wiąże się to z tworzeniem regulowanych parametrów skarbca, które pozwalają posiadaczom RBN mieć wpływ na określenie strategii wdrażanej przez każdy skarbiec, a także opłat za zarządzanie i wydajność, których wymaga każdy skarbiec.

Te nowe ulepszenia powinny sprawić, że Ribbon Finance będzie bardziej własnością społeczności, a także pomoże zwiększyć oferowane długoterminowe zyski.

Wstążka dodaje wsparcie dla Avalanche

Drugim powodem przyspieszenia tempa RBN jest niedawne dodanie obsługi sieci Avalanche (AVAX). W zestawie znajduje się nowy skarbiec połączeń objęty ochroną AVAX, w którym użytkownicy mogą zdeponować AVAX i zarobić 24,18% w momencie pisania.

Zgodnie z protokołem, dodanie wsparcia dla Avalanche „oznacza pierwszy krok Ribbon do wielołańcuchowej przyszłości”, co sugeruje, że projekt ma plany dalszego dodawania wsparcia dla innych sieci w miarę upływu czasu.

W chwili pisania tego tekstu w protokole Ribbon Finance jest zablokowanych 144.320 AVAX o wartości około 15,3 miliona dolarów.

Powiązane: Co nas czeka na kryptowaluty i blockchain w 2022 roku? Odpowiedź ekspertów, część 3

Całkowita zablokowana wartość osiąga nowy poziom

Trzecim znakiem wskazującym na rosnącą siłę Ribbon Finance jest całkowita wartość zablokowana w protokole, która osiągnęła nowy rekordowy poziom 295,96 mln USD 3 stycznia, zgodnie z danymi Defi Llama.

Całkowita wartość zablokowana w Ribbon Finance. Źródło: Defi Lama

Ostatni znaczący wzrost TVL zbiegł się z dodaniem wsparcia dla Avalanche 15 grudnia 2021 r. i zapowiada możliwość integracji wsparcia dla innych sieci. Może to potencjalnie prowadzić do dalszych wzrostów w przyszłości.

Oprócz skarbca połączeń objętego AVAX, Ribbon Finance oferuje obecnie sześć różnych zautomatyzowanych produktów w sieci Ethereum ( ETH ), w tym strategię połączeń objętych AAVE, strategię połączeń zabezpieczonych ETH z zabezpieczeniem sETH, strategię sprzedaży ETH z zabezpieczeniem yvUSDC, ETH objętą strategią połączeń, objętą strategią połączeń WBTC i strategią sprzedaży ETH.

Skarbce oparte na Ethereum w usłudze Ribbon Finance. Źródło: Finanse wstążki

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.

Źródło: www.btcethereum.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy