miesiąc temu

Regulacja to jedyny sposób: Gibraltar chce stać się „Blockchain Rock”

Gdy ten rok dobiega końca, możemy zastanowić się nad kilkoma ważnymi przełomami w rozwoju kryptowaluty i leżącej u jej podstaw technologii blockchain.

Jednym z takich przełomów, który spotkał się z punktami widzenia „za i przeciw” ze wszystkich obszarów spektrum elektronicznych rynków finansowych, było przyjęcie Bitcoina jako waluty krajowej przez kraj Ameryki Środkowej Salwador. W ten sposób Salwador nie tylko umożliwił narodowi rozpoczęcie inwestowania i przechowywania bitcoinów na szczeblu rządowym, ale także wzmocnił 70% jego wcześniej nieubankowionej populacji, która nagle wyrosła z głębi gospodarki rolnej i stała się naprawdę obywatele świata z absolutnie każdą możliwą opcją zatrudnienia, handlu i inwestycji za dotknięciem ekranu smartfona.

Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, była to wielka rewolucja.

Teraz inne narody chcą stać się globalnymi centrami kryptowalut, a najnowszym tego przykładem jest Gibraltar.

Gibraltar, brytyjskie terytorium zamorskie u wybrzeży Hiszpanii, jest już w pewnym stopniu centrum rynków finansowych.

Nie tylko ma przewagę podatkową nad wieloma europejskimi sąsiadami i dlatego jest popularną jurysdykcją dla tradycyjnych inwestycji, ale na początku 2000 roku wielu bukmacherów i operatorów gier online przeniosło się na Gibraltar, aby skorzystać z działalności w regulowanej jurysdykcji z korzystnym podatkiem od osób prawnych reżim.

Ten system podatku od osób prawnych dla spółek kontrolowanych niebędących rezydentami został wycofany do stycznia 2011 r. i zastąpiony wciąż korzystną stałą stawką podatku od osób prawnych w wysokości 10%. Dlatego od dwudziestu lat Gibraltar to połączenie tradycyjnych inwestycji, które istnieją od dziesięcioleci i rynków elektronicznych oraz twórców platform internetowych.

Teraz Gibraltar przyspieszył swoją grę jeszcze bardziej i przygotowuje się do stania się centrum kryptowalut.

Według wielu obserwatorów, krok w kierunku stania się w pełni regulowanym centrum kryptowalut jest częściowo przywoływany ze względu na potrzebę zlekceważenia przez Gibraltar swojej reputacji jako raju podatkowego, jednak jest to świetny ruch, ponieważ unowocześnia wizerunek kraju jako elektronicznego systemu finansowego. centrum targowe dla awangardowego inwestora. Organ regulacyjny Gibraltaru do tej pory zatwierdził 14 firm zajmujących się kryptowalutami i blockchainami dla swojego systemu licencjonowania, co jest zdecydowanie właściwą drogą.

CoinMetro jest licencjonowane od samego początku , a ramy regulacyjne dotyczące kryptowaluty, a także pełne przestrzeganie przepisów fiskalnych są kluczową zasadą. Rozumiemy, że zrównoważony handel kryptowalutami i aktywami cyfrowymi jest opłacalny tylko za pośrednictwem licencjonowanych i w pełni regulowanych platform, systemów i jurysdykcji.

Wcześniej nękany reputacją mniej rygorystycznych procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), Gibraltar jest na dobrej drodze do uzyskania bardziej uczciwej pozycji, kraj nalega, aby ostrożnie powitał firmy kryptograficzne, po konsultacjach w sprawie regulacji dla tego sektora cztery lata przed wprowadzeniem go w 2018 roku, pomagając mu zabezpieczyć reputację jako „Blockchain Rock”.

Dlatego przy takich ruchach w kierunku regulacji trudno jest nieuregulowanym giełdom kryptowalut nagle zmienić swój etos i ofertę produktów w celu zapewnienia zgodności. To był upadek kilku dużych giełd w tym roku.

Etos CoinMetro od momentu powstania polegał na działaniu jako regulowana giełda z pełnym poszanowaniem orzeczeń rynków finansowych oraz rozwijanie oferty produktów i dążenie do projektów związanych z blockchainem i uzyskiwanie dostępu do całego ekosystemu kryptowalut poprzez zrównoważoną i wykładniczo rosnącą strukturę.

To jedyna droga naprzód!

Źródło: coinmetro.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy