14 dni temu

Raoul Pal mówi, że „rozsądna szansa” kapitalizacji rynkowej kryptowalut może być 100 razy większa do 2030 roku

Były menedżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs i dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, uważa, że ​​do końca tej dekady kapitalizacja rynkowa kryptowalut może wzrosnąć 100-krotnie.

W momencie pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynkowa globalnego sektora kryptowalut wynosi 2,2 biliona dolarów, a Pal powiedział podcastowi Bankless Brasil, że „istnieje rozsądna szansa”, że liczba ta może wzrosnąć do około 250 bilionów dolarów, jeśli modele adopcji sieci kryptowalut będą kontynuowane na obecnym poziomie trajektoria.

Pal dokonał porównań między aktualnymi benchmarkami innych rynków i klas aktywów, takich jak akcje, obligacje i nieruchomości, zauważając, że wszystkie mają kapitalizację rynkową między „250-350 bilionów dolarów ”.

„Jeśli spojrzę na całkowity rynek instrumentów pochodnych, to jest to biliard dolarów. Myślę, że istnieje rozsądna szansa, że ​​będzie to klasa aktywów o wartości 250 bilionów dolarów, czyli 100 razy stąd, co byłoby największym wzrostem w całej historii w najkrótszym czasie”.

„To będzie w dużej mierze zgodne z koncepcją, że korzysta z niej 3,5 miliarda ludzi — to tylko ekstrapolacja liczby wzrostu sieci. Więc jeśli 3,5 miliarda użytkowników w 2030 r., cóż, kapitalizacja rynkowa wyniesie około 250 bilionów dolarów” – dodał.

Jedno jest pewne, nie dojdzie do tego w linii prostej w górę. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 6,8% w ciągu ostatnich 24 godzin w wyniku znacznego spadku w przypadku większości głównych aktywów. Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ) i Binance Coin ( BNB ) to 7,6%, 9% i 9,1% w tym samym przedziale czasowym.

Powiązane: Cena bitcoina spada do 43,7 tys. USD po ponownym potwierdzeniu przez Fed planów podwyżki stóp

Ostatnie spowolnienie może nawet zaskoczyć Pal, podczas wywiadu 27 grudnia inwestor przewidział, że Bitcoin będzie miał mocny początek do 2022 roku, jak wierzył w okresie wyprzedaży instytucjonalnej i zysku na koniec roku. przejęcie się skończyło.

„Wygląda na to, że są skończone, ponieważ rynek kręcił się w ciągu ostatniego tygodnia, który był tradycyjnym ostatnim tygodniem, w którym wszyscy dokładali swoje książki do kwadratu”, powiedział.

W listopadzie Pal przewidział, że hossa nie zakończy się w grudniu, jak poprzednie cykle 2015 i 2017, a zamiast tego zostanie przedłużona do około czerwca . Pal podał jako główną przyczynę duży napływ instytucjonalny w I kwartale.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy