12 dni temu

Zwolennicy skupiają swoje spojrzenie na przejściu Ethereum na PoS i przełomowych zmianach, które obiecuje

  • Ethereum to rozmowa o sferze kryptograficznej dzięki oczekiwanemu przejściu na PoS.
  • Sieć obiecuje znaczące zmiany, ale czy może nadążyć za oczekiwaniami rynku, gdy pojawi się kilku konkurentów, takich jak Cardano i Solana?

Ethereum, sieć zawierająca drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, znajduje się na szczycie listy inwestorów, jako najbardziej obiecująca sieć w tym roku i słusznie, biorąc pod uwagę, jak obiecująca okazała się sieć w ubiegłym roku. Znaczenie Ethereum na rynku gwałtownie wzrosło w zeszłym roku, a według analityków, liczne aktualizacje EIP, które sieć uruchomiła w zeszłym roku, zwiększyły jej wiarygodność jako aktywa deflacyjnego, czyniąc go rozsądniejszymi pieniędzmi niż nawet Bitcoin.

Fuzja, która jest zaplanowana na ten rok, spowoduje, że Ethereum zastąpi mechanizm proof-of-work mechanizmem proof-of-stake, a kluczowi gracze stawiają na aktualizację.

Czy Proof-of-Stake może wstrząsnąć rynkiem, jak przewidują zwolennicy?

Proof-of-stake, który jest zasadniczo bardziej efektywną alternatywą dla Proof-of-work pod względem zużycia energii w kopalniach, to bardzo oczekiwana końcowa faza aktualizacji Ethereum 2.0. Łącznie przewiduje się, że aktualizacja nie tylko przyspieszy dominację sieci Ethereum, ale także zapewni jej wystarczającą wytrzymałość, aby pomóc jej w zwalczeniu Bitcoina.

Niektórzy z czołowych analityków na rynku są przekonani, że Ethereum 2.0 spełni oczekiwania inwestorów. Fred Wilson, były inwestor Bitcoin Venture Capital, jest jednym z tych, którzy wyznają to przekonanie. Według jego ostatniego artykułu na temat Bitcoin i Ethereum, jest on częściowo cytowany:

Kapitał rynkowy Ethereum przewyższy Bitcoina w 2022 roku. Fuzja Ethereum w 2022 roku, w połączeniu ze zrozumieniem, że aktywa produkcyjne muszą być warte więcej niż aktywa nieprodukcyjne, sprawia, że ​​jest to dość oczywista prognoza.”

Innym powszechnie podzielanym poglądem, odzwierciedlonym przez Benjamina Cowena z CryptoQuant, było to, że Ethereum było bliskie odwrócenia Bitcoina w 2017 roku, kiedy różnica w kapitalizacji rynkowej była tylko nieznacznie wyższa niż 60 miliardów dolarów.

Przestań pytać, czy alt odwróci Ethereum. Jedynym prawdziwym pytaniem jest to, czy Ethereum odwróci Bitcoina. Mało prawdopodobne, że nastąpi to w najbliższym czasie, ale jest to możliwe, biorąc pod uwagę, jak blisko było to w 2017 roku.”

Tymczasem wielu nadal utrzymuje, że POS wyrządzi więcej szkody niż pożytku dla Ethereum. Główny analityk sieci w Glassnode uważa, że ​​„przejście na ETH PoS stwarza nieskończoną konkurencję w wyścigu na dno”.

Niemniej jednak Proof-of-stake- pozostaje znaczącym zmieniaczem gry na rynku kryptowalut w dłuższej perspektywie.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy