miesiąc temu

Property chce wypełnić lukę między projektami Avatar a Metaverse

Ostatnie lata były świadkami gwałtownego wzrostu liczby projektów metaverse, z których większość opierała się na rosnącym zainteresowaniu przestrzenią NFT. Jednak choć istnieje kilka projektów skoncentrowanych na budowaniu wirtualnego świata, tylko kilka zwraca szczególną uwagę na proces onboardingu.

Na przykład istnieje kilka projektów metaverse, w których użytkownicy mogą nabywać wirtualną ziemię i nieruchomość, ale pozostawia się im decyzję, co zrobić z nieruchomością lub jak zrobić to samodzielnie.

Z pewnością nie każdy jest programistą, więc oczekuje się jedynie, że poza nabyciem własności użytkownicy nadal muszą posiadać techniczną wiedzę, aby jak najlepiej wykorzystać swoje przejęcia.

W rezultacie większość ludzi kupuje projekty awatarów, takie jak obrazy popularnej postaci, które często mają postać cyfrowych zdjęć profilowych headshot.

Z drugiej strony te projekty awatarów są bezdomne, co oznacza, że ​​znajdują się tylko w portfelach ich właścicieli i równie dobrze mogą pozostać zarchiwizowane, dopóki nie zostaną wystawione do odsprzedaży. Jednym z projektów, który wydaje się być w stanie to rozgryźć, jest projekt Property.

Projekt NFT ma na celu zapewnienie domu projektom awatarów; innymi słowy, aby przenieść projekty Avatar z portfela, w którym zwykle by się znajdowały, do metaverse, bardziej odpowiedniego wirtualnego świata.

W ekskluzywnym wywiadzie dla DailyCoin, Konrad Probst i Joseph Effendy, dwóch twórców projektu Property, ujawniło część tajemnicy wokół unikalnego rozwiązania NFT.

Po pierwsze, Property, w przeciwieństwie do większości obecnie dostępnych metawersów, sprawia, że ​​proces tworzenia wirtualnej posiadłości jest niemal bezproblemowy. Technicznie rzecz biorąc, użytkownicy są zobowiązani do zebrania kilku kart, które są inaczej znane jako token użytkowy ekosystemu, „Cegły”. Te klocki, po połączeniu, tworzą wirtualną własność, taką jak mieszkania, nieruchomości itp., w których użytkownicy mogą przechowywać swoje różne awatary.

Według Probsta proces zbierania tych kart można porównać do gry w Monopoly.

 „Mamy więc karty kodowane kolorami, które mają być zbierane. Im więcej zbierzesz w tym samym kolorze, tym bliżej będziesz kształtować swoje ulice, dzielnice i miasta. Mimo to, im więcej kart jesteś w stanie zebrać, tym więcej żetonów użyteczności – mianowicie „Cegieł” – będziesz mógł odebrać.”

Probst wyjaśnił.

Przede wszystkim Property's jest obciążone rolą tworzenia nieruchomości dla metaverse w formie NFT, jednocześnie dając domy dla projektów metaverse. Z drugiej strony zadaniem użytkowników końcowych jest zbieranie kart NFT, które są następnie wykorzystywane do rozwijania ich wirtualnych właściwości, a tym samym otrzymywanie nagród w postaci tokenów użytkowych znanych jako „Cegły”.

„Cegły”, jak są nazywane natywnie, napędzają ekosystem i według Probsta nie mają żadnej wartości pieniężnej poza zakupem awatarów w metawersie.

 „Posiadacze tokenów mogą kupować nowe stroje, wnętrza i elementy zewnętrzne do swoich domów; uczestniczyć w grach; oglądaj treści lub dowolne rzeczy, które możesz zrobić w metawersie, zarówno od strony aktywności, jak i z kosmetycznego punktu widzenia”

Probst podkreślił.

Narracja „Własność Piotra”

Biorąc pod uwagę wzrost liczby projektów NFT w ostatnim czasie, coraz trudniejsze staje się zbudowanie czegoś, co się wyróżnia. W rezultacie tworzenie kopii zapasowej projektu NFT prawdziwą narracją jest mocnym sposobem na wyróżnienie się z tłumu.

W ten sposób twórca Property zdecydował się stanąć na czele projektu NFT, używając frazy „Peter Property”. Według Probsta, Peter Property jest tym, czego projekt używa do napisania historii za wirtualnymi domami, które są sprzedawane.

Jak wyjaśnił Probst, Ludzie często zakochują się w projekcie lub architekturze domu, ale na poziomie cyfrowym może być trudno pozyskać te same emocje, z którymi ludzie zwykle się łączą.

 „Połączyliśmy całą historię, w której Peter Property jest przedstawiany jako szef agencji nieruchomości; jako takie nazwisko staje się wiodącą postacią, wokół której obraca się cała narracja”

Konrad wyjaśnia.

Platformy mediów społecznościowych mogą wkrótce przystosować się do Metaverse

Według Probsta obecne doświadczenia w mediach społecznościowych mogą wkrótce ewoluować i stać się bardziej wciągające. W jego słowach „metawers to kolejny naturalny postęp tego, czym ma się stać sieć społecznościowa, i tak samo jest w przypadku ogólnych doświadczeń cyfrowych”.

Probst zauważył ponadto, że YouTube, Facebook i Instagram są już pozycjonowane w taki sposób, że metaverse może naprawdę zintegrować je z nowym otoczeniem. Nie mówiąc nic, Facebook już wkracza na nowy grunt, zmieniając nazwę na Meta, a częścią jego długoterminowego planu jest budowanie przyszłości, w której ludzie mają więcej sposobów na interakcję i łączenie się w metawersie.

Podczas gdy świat stopniowo przesuwa się w kierunku metawszechświata, Probst wierzy, że innowacje mają również negatywne aspekty. Na przykład ludziom może być trudno znaleźć odpowiednią równowagę między ich prawdziwymi doświadczeniami życiowymi a doświadczeniami z metawersu.

 „Więc wierzę, że metaverse pomoże ludziom pielęgnować przyjaźnie i nowe relacje, ale ludzie nadal będą musieli spotykać się osobiście i myślę, że istnieje cały ten ponury pomysł, że ludzie są w domu i wszystko jest tak wciągające, że mogą po prostu pozostać w domu i dotykać, czuć, powąchać i smakować wszystko.”

Probst zauważył na zakończenie.

Ostatecznie Property's zbliża się do metawersu, obracając wszystkie kamienie, a co ważniejsze, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczną przestrzeń dla wszystkich użytkowników.

Z drugiej strony

  • Własność jeszcze nie stworzyła własnego metawersu; oznacza to, że jego sukces w dużej mierze zależy od partnerstwa, przynajmniej od samego początku.
  • Nieruchomość wymaga od użytkowników zbierania unikalnych kart NFT w celu rozwoju ulic, domów, wirtualnych posiadłości i wielu innych. Z drugiej strony takie podejście może nie być atrakcyjne dla użytkowników, którzy wolą kupować łatwo dostępne wirtualne nieruchomości.

Dlaczego powinieneś się tym przejmować?

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy