16 dni temu

Prezydent Salwadoru Bukele wygłasza wielkie prognozy Bitcoin na 2022

Enigmatyczny prezydent Salwadoru Nayib Bukele dokonał kilku śmiałych przewidywań dotyczących ceny Bitcoina i przemysłu kryptowalutowego w 2022 roku.

W tweecie z 2 stycznia, Nayib Bukele zaoferował sześć przewidywań na nadchodzący rok. Zaczął od nowego rekordu wszech czasów dla Bitcoina w wysokości 100 000 USD.

Z obecnych cen na poziomie około 47 000 dolarów, aktywo musiałoby wzrosnąć o 113%, aby osiągnąć ten wzniosły cel. Ale ma cały rok, aby to zrobić. W ciągu 2021 roku Bitcoin zyskał 65%, kończąc rok na poziomie około 48 000 USD.

Bukele przewidział również, że dwa kolejne kraje przyjmą Bitcoina jako prawny środek płatniczy w 2022 roku. Salwador stał się pierwszym narodem, który osiągnął ten historyczny kamień milowy, kiedy uczynił BTC legalną walutą we wrześniu 2021 roku.

Inne kraje, takie jak Turcja, doświadczyły poważnych dewaluacji waluty w ostatnich miesiącach, więc mogą również przyjąć BTC jako zabezpieczenie przed inflacją.

Bitcoin może wpłynąć na wybory w USA

Trzecią przepowiednią prezydenta Ameryki Środkowej było to, że Bitcoin stanie się główną kwestią w wyborach w USA w 2022 roku. Wybory śródokresowe odbędą się 8 listopada 2022 roku, kiedy to wszystkie 435 miejsc w Izbie Reprezentantów i 34 ze 100 miejsc w Senacie zostaną zakwestionowane.

W obu partiach są politycy pro- i antykryptowalutowi, ale zdobycie młodszej grupy wyborców może być kluczem do zwycięstwa w wyborach.

Bitcoin City prezydenta Bukele rozpocznie budowę w 2022 roku. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ ma on pełną kontrolę nad projektem. Pod koniec listopada BeInCrypto poinformowało o ogłoszeniu budowy Bitcoin City, wolnego od podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, częściowo finansowanego przez rządowe obligacje BTC.

Te “obligacje wulkaniczne” będą nadsubskrybowane, przewidział prezydent. Oczekuje się, że Salwador wyemituje 1 miliard dolarów w obligacjach kryptowalutowych w 2022 roku. Połowa zebranych pieniędzy zostanie wykorzystana do zakupu większej ilości Bitcoinów, a reszta pójdzie na energię geotermalną i infrastrukturę wydobywczą BTC.

Ostateczna prognoza była zapowiedzią “ogromnej niespodzianki” na konferencji Bitcoin 2022 w Miami na początku kwietnia.

Popularny prezydent

Według sondażu przeprowadzonego w grudniu przez jednostkę śledczą lokalnej gazety, zdecydowana większość Salwadorczyków aprobuje rząd Bukelego pomimo kontrowersji dotyczących jego polityki i adopcji Bitcoina.

Wyniki ujawniły, że 85% ankietowanych albo bardzo aprobuje, albo nieco aprobuje Nayiba Bukele. Wielu z tych spoza kraju, takich jak profesor ekonomii na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa Steve Hanke, wyraźnie nie pochwala.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy