17 dni temu

Prezydent Nayib Bukele i ekonomista Steve Hanke wymieniają słowa nad proponowanym miastem Bitcoin

  • Po kilku komentarzach krytyków ze strony amerykańskiego ekonomisty Steve'a Hanke, prezydent Salwadoru bronił swojego proponowanego miasta Bitcoin.
  • Ekonomista ostrzegł, że plan jest przyciągającą uwagę wybrykiem narcystycznego prezydenta.

Ulubiony prezydent społeczności kryptograficznej spotkał się z ostrą krytyką ze strony amerykańskiego ekonomisty Steve'a Hanke. Ekonomista, który od dawna jest krytykiem Bitcoina, w ciągu ostatnich kilku miesięcy potępił Salwador po publicznym poparciu prezydenta dla Bitcoina i późniejszej adopcji Bitcoina w tym kraju. W ostatnich komentarzach 79-letni profesor ekonomii stosowanej na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa zakwestionował plan obligacji kraju potwierdzony przez prezydenta w zeszłym roku. Bukele ogłosił plany wyemitowania obligacji denominowanych w Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów. Obecnie jego obligacje denominowane w dolarach spadają po kilku zawirowaniach gospodarczych.

Hanke napisał na Twitterze;

Proponowane przez @nayibbukele Bitcoin City jest tak przygotowane, jak Floryda jest na śnieg. Reklamowanym źródłem zasilania Miasta jest nieczynny wulkan. To tylko bardziej przyciągające uwagę wybryki narcystycznego prezydenta, który jest pełen gorącego powietrza.

Bukele wyszedł strzelając po tym komentarzu. Z komentarzy jasno wynikało, że ekonomista nie rozumie, w jaki sposób będzie wydobywana energia geotermalna, a ponadto potwierdził, że nadal nie jest wielkim fanem prezydenta Bukele.

Powiązane : Salwador opracowuje 20 nowych rachunków, które mają kierować emisją „obligacji wulkanicznych”

To nie pierwszy raz, kiedy Hanke ściga prezydenta Bukele za jego zaangażowanie w Bitcoin. Na początek ekonomista sprzeciwia się temu, że kraj inwestuje w Bitcoin. Definiując zakupy jako „szalone” i „nieodpowiedzialne”, wezwał prezydenta do wykorzystania własnych pieniędzy na zakup Bitcoina, a nie podatników. W innej uwadze ekonomista ostrzegł, że Salwador jest na dobrej drodze do „finansowej ruiny” z „Bukele na czele”.

Jak poinformował CNF kilka dni temu, kraj posunął się do przodu z raftingiem 20 nowych banknotów. Zapewnią one ramy prawne i finansowe dla emisji obligacji Bitcoin o wartości 1 mld USD.

Wymiana między tymi dwoma ma miejsce w czasie, gdy Bitcoin i szerszy rynek zmagają się. W ciągu ostatnich kilku dni cena zasobu cyfrowego osiągnęła najniższy poziom od 3 miesięcy, gdy osiągnęła 41 000 USD. Pomimo załamania nadal istnieje ogromny optymizm, że Bitcoin osiągnie i przekroczy obecny rekordowy poziom 65 000 USD osiągnięty w zeszłym roku.

Prezydent Bukele jest jednym z tych, którzy spodziewają się ogromnych wyników w nadchodzących miesiącach, przewidując do końca roku cenę docelową w wysokości 100 000 USD. Dodatkowo prezydent spodziewa się, że dwa kolejne kraje przyjmą Bitcoin jako prawny środek płatniczy.

Czytaj więcej: Bitcoin osiąga 100 000 USD, 2 kolejne kraje przyjmują BTC jako prawny środek płatniczy – oto prognozy prezydenta Bukele na 2022 r.

Podczas spadków cen prezydent Bukele nie wahał się powiększać rezerwy kraju i dzielić się ze światem. Ta inwestycja ma pobudzić gospodarkę kraju, ponieważ Bitcoin nadal się rozwija.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy