21 dni temu

Prezydent Bukele przewiduje, że BTC wyniesie 100 tys. dolarów z nadzieją, że więcej krajów przyjmie to jako legalny środek płatniczy

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele zamieścił na Twitterze swoje prognozy dotyczące Bitcoina w Nowy Rok 2022, przedstawiając dość optymistyczne prognozy.

Bukele robią zwyżkowe prognozy na Bitcoin

Za prezydentury Bukele, Salwador stał się pierwszym rządem, który w zeszłym roku przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy jako środek zaradczy wobec rosnącej inflacji w tym kraju. Od czasu legalizacji kraju prezydent kupił 1370 BTC dla rezerwy kraju i wydał niezrealizowane zyski na nowe projekty infrastrukturalne, takie jak szpital i szkoła.

W 2022 r. prezydent Bukele spodziewa się, że dwa kolejne kraje dołączą do Salwadoru, przyjmując Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Przewidywał również hossę, która pchnie cenę Bitcoina do nowego rekordowego poziomu 100 000 USD.

Spośród sześciu jego przewidywań wydaje się, że „dwa kolejne kraje przyjmą go jako prawny środek płatniczy” jest raczej przekonujący. 7 września 2021 r. Salwador został pierwszym rządem, który wprowadził BTC jako legalny środek płatniczy, rozpoczynając rewolucję, która wywołała uwagę wielu innych światowych liderów. Jest to intrygujące stwierdzenie, zwłaszcza po tym, jak ambasador Salwadoru w Stanach Zjednoczonych Milena Mayorga stwierdziła, że ​​jeśli adopcja Bitcoina zakończy się sukcesem w Salwadorze, inne kraje „podążą za nim”.

Inną kwestią wartą odnotowania jest to, że wierzy, że Bitcoin stanie się w tym roku ważnym tematem wyborczym w Stanach Zjednoczonych. W kraju odbędą się wybory parlamentarne i może to być jeden z kluczowych tematów rozmów w Stanach Zjednoczonych. Może to mieć znaczący wpływ na branżę kryptowalut i sposób, w jaki firmy zarządzają walutami wirtualnymi.

Wielu polityków wyraziło poparcie dla tej klasy aktywów, w tym kandydat Demokratów na prezydenta w 2020 r. Andrew Yang i republikańscy senatorzy Cynthia Lummis i Warren Davidson. Inni politycy w Stanach Zjednoczonych wyrazili swoje zaniepokojenie tą kwestią. Na przykład senator Elizabeth Warren uważa, że ​​sprzyja tylko bogatym. Ponieważ coraz więcej prawodawców zdobywa wiedzę na ten temat, fascynujące będzie obserwowanie, jak rozwija się regulacja Bitcoin w Stanach Zjednoczonych.

bitcoin salwador

 BTC/USD spada dalej od świątecznego maksimum. Źródło: TradingView

Powiązany artykuł | Zimbabwe może przyjąć Bitcoin jako prawny środek płatniczy po Salwadorze

Miasto Bitcoin na początek

Salwador planuje również rozpocząć rozwój tak zwanego Bitcoin City w 2022 roku. Może to mieć kluczowe znaczenie dla firm Bitcoin i inwestorów, którzy chcą rozwijać się na całym kontynencie. Przewiduje, że obligacje wulkaniczne będą nadmiernie subskrybowane i że na konferencji Bitcoin w tym roku będzie ogromna niespodzianka.

Pod koniec ubiegłego roku Salwador ogłosił plany wyemitowania obligacji o wartości 1 miliarda dolarów w celu sfinansowania zakupu większej ilości bitcoinów oraz infrastruktury elektrycznej i wydobywczej. Energia geotermalna projektu będzie wspomagana przez bliskość przyszłego miasta do wulkanu.

W kolejnym tweecie prezydent stwierdził: „Ten tweet będzie się dobrze starzeć”. Prognozy Bukele wydają się być pewne, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, kiedy i czy wszystkie się spełnią w tym roku.

Powiązany artykuł | Salwador wzywa kolejny dip Bitcoin z zakupem 150 BTC

 Polecane zdjęcie BBC, wykres z TradingView.com
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy