20 dni temu

Positivo wchodzi do indeksu Ibovespa stawiając na różnorodność produktów

Positivo Tecnologia będzie częścią indeksu Ibovespa od 3 stycznia. Producent elektroniki z Paraná osiągnął ten wyczyn, zgodnie z oświadczeniem, dzięki wzrostowi wolumenu obrotu jego akcjami na B3, brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych.

  • Bitcoin debiutuje jako fundusz indeksowy na nowojorskiej giełdzie i osiąga 64 000 USD
  • Nubank uruchamia fundusze dużych menedżerów na Easynvest od 100 BRL

Spółka twierdzi, że nowość odzwierciedla ekspansję i dywersyfikację jej działalności, co z kolei przyniosło dobre wyniki w ostatnich okresach finansowych. Wszystko to zwiększyłoby zainteresowanie inwestorów. Firma osiągnęła w trzecim kwartale przychody brutto w wysokości 979 milionów BRL i zysk brutto w wysokości 197 milionów BRL.

B3 ustalił pewne kryteria wejścia Positivo na Ibovespa, takie jak utrzymywanie wysokiego wskaźnika zbywalności, bycie wśród aktywów regularnie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, posiadanie odpowiedniego wolumenu finansowego i nieuznawanie ich za akcje groszowe , czyli akcje będące w obrocie przy wartościach mniejszych niż R_jobs(data.content)nbsp;1.

– Canaltech na Youtube: aktualności, recenzje produktów, porady, relacje z wydarzeń i wiele więcej! Subskrybuj nasz kanał na YouTube , codziennie mamy dla Ciebie nowy film! –

Notebook Positivo Motion z Alexą (Zdjęcie: Disclosure/Positivo)

„IBOV jest najważniejszym indeksem B3, w którym znajdują się największe brazylijskie firmy i najwięcej w obrocie przez inwestorów i z tego powodu niezwykle ważne jest, aby Positivo Tecnologia była częścią tej wyselekcjonowanej grupy”, komentuje Caio de Moraes, wiceprezes ds. finansów z Positivo Tecnologia.

Aby utrzymać się w odnawianym co cztery miesiące indeksie (styczeń, maj i wrzesień), akcje Positivo muszą nadal charakteryzować się wysokim poziomem płynności i negocjowalności. W tym celu firma utrzyma strategię dywersyfikacji swoich produktów i usług. W ostatnich miesiącach Positivo nawiązało współpracę z chińskim producentem telefonów komórkowych Transsion, oprócz notebooka ze zintegrowanym asystentem Alexa.

Przeczytaj artykuł o Canaltech.

Trendy w Canaltech:

  • Post-Ômikron: naukowcy oceniają przeciwciała od zakażonych i zaskakują wyniki
  • Po powiadomieniu od Procon-SP, PayPal zwraca klientom kupony o wartości 50 BRL
  • Wąż Kai | O której premierze sezonu 4 na Netflix?
  • Czy melatonina naprawdę działa na sen?
  • Badanie wskazuje, że potrzebne jest wzmocnienie szczepionki AstraZeneca przeciwko Covid-19
Źródło: canaltech.com.br
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy