20 dni temu

Polymarket zamknie usługi, zapłać 1,4 miliona dolarów grzywny

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) nałożyła grzywnę na popularnego dostawcę usług prognozowania rynku kryptowalut, Polymarket, w wysokości 1,4 miliona dolarów, jednocześnie nakazując jej zamknięcie rynków, które nie są zgodne z przepisami agencji federalnej.

Polymarket zapłaci 1,4 miliona dolarów grzywny

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez główny organ nadzoru finansowego, Blockratize, spółka dominująca Polymarket, została oskarżona o brak rejestracji jako wyznaczony rynek kontraktowy (DCM) i jako instrument realizacji swapów (SEF), w związku z czym nie kwalifikowała się do oferowania -wymiany kontraktów opcji binarnych opartych na zdarzeniach.

Zgodnie z oświadczeniem prasowym Polymarket działał jako nielegalny rynek wydarzeń, zachęcając opinię publiczną do „postawienia na twoją wiarę”. To działanie stanowi naruszenie przepisów CEA i CFTC.

Polymarket zyskał miano zdecentralizowanej platformy rynków informacyjnych, która pozwala użytkownikom obstawiać wyniki rzeczywistych wydarzeń, takich jak krajowe wskaźniki inflacji, wybory polityczne, zgłoszone przypadki COVID-19 i nominacje polityczne.

CFTC przytoczył przykłady niektórych z tych wydarzeń na stronie, takie jak: „Czy $ETH (Ethereum) przekroczy 2500 USD 22 lipca?”; „Czy średnia 7-dniowa liczba przypadków COVID-19 w USA będzie mniejsza niż 15 000 na dzień 22 lipca”; „Czy Trump wygra wybory prezydenckie w 2020 roku?”

Mówiąc o rozwoju, Vincent McGonagle, p.o. Dyrektora ds. Egzekwowania w CFTC, powiedział: „Wszystkie rynki instrumentów pochodnych muszą działać w granicach prawa, niezależnie od używanej technologii, a w szczególności dotyczy to tak zwanych zdecentralizowanych finansów lub przestrzeni „DeFi”. ”.

CFTC przyznała, że ​​współpraca firmy podczas dochodzenia odegrała rolę w obniżeniu kary, o zapłatę której zwrócono się do firmy z siedzibą w Nowym Jorku.

Polymarket potwierdził grzywnę w tweecie, jednocześnie ujawniając, że:

„3 rynki trwające po 1/14, które nie są zgodne z ustawą, zostaną przedwcześnie rozwiązane”.

Niektóre popularne wydarzenia bukmacherskie Polymarket

W lipcu 2021 r. platforma zakładów kryptograficznych otworzyła prognozę dotyczącą projektu kryptowaluty ADA , Cardano blockchain, pytając użytkowników, czy projekt będzie w stanie dodać funkcję inteligentnego kontraktu przed 1 października 2021 r.

Niestety dla Polymarket stracił 50 000 USD na rzecz Charlesa Hoskinsona , ponieważ Cardano wypuścił aktualizację Alonzo, której towarzyszyła kompatybilność z inteligentnymi kontraktami wcześniej niż oczekiwano.

Polymarket ponownie rzucił wyzwanie Cardano i tym razem zastanawiał się, czy wartość jego natywnego tokena osiągnie 3 USD. Co ciekawe, wspomniany token niespodziewanie skoczył do celu, a Polymarket przegrał po raz drugi.

Otworzyła również zakład na wybory w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku, kto wygra bitwę o miejsce w Białym Domu między byłym prezydentem Donaldem Trumpem a Joe Bidenem, w której ten ostatni wyłonił się później jako nowy prezydent.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy