21 dni temu

Rynek kryptowalut w 2021 roku

Ethereum kontynuuje swój imponujący wzrost, który rozpoczął się na początku roku wraz z uruchomieniem londyńskiego hardforka i przewodzi szerszemu wzrostowi altcoinów.

LUNA i AVAX wyprzedziły Polkadot i Dogecoin, stając się dziewiątym i dziesiątym największym aktywem cyfrowym pod względem kapitalizacji rynkowej.

Na drugim końcu spektrum, Cardano był najgorzej radzącym sobie głównym aktywem cyfrowym i zakończył się stratą blisko 30% w ciągu kwartału.

Bitcoin osiągnął nowe ATH

  • Bitcoin rozpoczął listopad z kursem 41.000 USD,
  • swoje ATH (all time high) na poziomie 68.770 USD osiągnął w połowie listopada,
  • ale od tego czasu cofnął się do poziomu 47.000 USD.

Altcoiny prześcignęły Bitcoin

Binance wprowadza nową mechanikę spalania

Binance Coin przeszedł kilka aktualizacji, które spowodowały wzrost ceny BNB o blisko 60% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Po pierwsze na Binance Smart Chain została uruchomiona mechanika spalania tokenów w czasie rzeczywistym, przypominającą nieco mechanizm spalania Ethereum.

Powstaje blockchain Polkadok - Parachain

18 grudnia 2021 roku – po pięciu latach od pierwotnej propozycji w whitepaper – został uruchomiony blockchain Polkadot – Parachain
Parachainy są dostosowanymi do indywidualnych potrzeb blockchainami zaprojektowanymi do zasilania łańcucha przekaźnikowego Polkadot. Specyficzna dla projektu konstrukcja pozwala im osiągnąć wyższą przepustowość przy jednoczesnym zachowaniu niższych kosztów transakcyjnych.

Projekty gier blockchain zyskały dzięki popularności Meta(verse)

Gry Blockchain były prawdopodobnie najlepiej radzącym sobie sektorem w czwartym kwartale 2021 roku. Zainteresowanie projektami skupionymi wokół metaverse rosło nieprzerwanie przez cały rok i osiągnęło szczyt po tym, jak Facebook ogłosił zmianę marki na Meta, co pokazało zaangażowanie giganta mediów społecznościowych w wirtualne środowiska.

  • The Sandbox wzrósł o ponad 900%,
  • GALA o 490%,
  • a Decentraland o prawie 450%.

BitBay zmienił się w Zonde

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!

Źródło: kryptobot.net
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy