24 dni temu

Plutus: zdecentralizowany backend aplikacji ADALend

Plutus Application Backend (PAB) zapewnia programistom szybki sposób tworzenia zdecentralizowanych aplikacji finansowych.

Plutus ułatwi skupienie się na frontendzie i logice biznesowej aplikacji. Dbając o infrastrukturę zaplecza, Plutus uwalnia czas programistów, aby mogli skupić się na rozwoju aplikacji.

Jest to możliwe dzięki funkcjom Plutus Core, które dostarczają cegiełek do zdecentralizowanych aplikacji.

Platforma Plutus, która zapewnia natywny język inteligentnych kontraktów, a także infrastrukturę i narzędzia wymagane do wdrożenia inteligentnych kontraktów na Cardano, została uruchomiona wraz z aktualizacją protokołu Alonzo.

Platforma Plutus umożliwia programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps), które współdziałają z rozproszonymi księgami za pomocą funkcji skryptów.

Inteligentne kontrakty z adaptowalną i adaptacyjną architekturą dla ADALend

Aby protokół ADALend działał poprawnie, niezbędne są inteligentne kontrakty i biblioteki PAB. Służy jako kamień węgielny ekosystemu, który pozwoli na rozwój środowiska finansowania bez zaufania.

Dzięki dużej zdolności adaptacyjnej PAB doskonale nadaje się do różnych protokołów pożyczkowych i projektów o podobnych cechach. Ma zapewnić tę możliwość przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i skalowalności na całej platformie.

W rezultacie ADALend zamierza skonstruować swoje inteligentne kontrakty, kładąc nacisk na bezpieczeństwo, łatwość konserwacji i modułowość, jednocześnie posiadając możliwość dynamicznego ładowania i rozładowywania funkcjonalności w zależności od wymagań biznesowych.

Plutus Application Backend (PAB) przedstawia możliwe do wykrycia interfejsy klientom zewnętrznym, takim jak aplikacja mobilna i witryna internetowa.

PAB odpowiada również za bezpieczeństwo i autoryzację użytkowników danych finansowych. Będzie w stanie obsłużyć złożoną integrację i logikę biznesową, które są wymagane w szerszym ekosystemie finansowym.

PAB będzie śledzić informacje w łańcuchu w celu wykorzystania inteligentnych kontraktów. Chociaż PAB nie będzie odpowiedzialna za podejmowanie decyzji o pożyczaniu, będzie odpowiedzialna za całość obsługi klienta, od momentu wprowadzenia przez klienta swoich informacji i zwrócenia się o pożyczkę, do czasu, gdy użytkownik jest uprawniony do otrzymania wypożyczonych tokenów do nich.

PAB umożliwi zaprojektowanie programu ADALend w sposób, który umożliwi niemal nieskończonej liczbie usług pożyczkowych i użytkowników łatwą i bezpieczną komunikację z Plutusem.

PAB umożliwia testowanie emulacji i uwierzytelnianie ADALend

PAB jest w stanie płynnie przełączać się między środowiskami operacyjnymi emulowanymi i nieemulowanymi (w sieci rzeczywistej). Dzięki temu ulepszeniu łatwiej jest tworzyć testy jednostkowe, testy integracyjne, testy oparte na właściwościach itd.

Ponieważ backend może odbierać i rozpowszechniać komunikaty, PAB umożliwi zespołowi programistycznemu ADALend komunikowanie się z nim ze względną łatwością.

W rezultacie zespół może wysyłać standardowe żądania do punktów końcowych, które zostały ujawnione przez PAB i które odpowiadają czynnościom i operacjom, które każdy indywidualny inteligentny kontrakt jest w stanie wykonać samodzielnie.

Więcej o ADALend: https://adalend.finance

Dołącz do naszej niezgody: https://discord.gg/afTpq4mQRG

Dołącz do rundy prywatnej: privatesale@adalend.finance

Źródło: coinpedia.org
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy