19 dni temu

Pixelglyphs integruje Chainlink VRF, aby generować losowe cechy w nadchodzącej grze Play-to-Earn

Z radością ogłaszamy, że zespół odpowiedzialny za Pixelglyphs — zestaw 10 000 unikalnych, łańcuchowych awatarów NFT stworzonych przy użyciu automatu komórkowego — zintegrował funkcję Chainlink Verifiable Random Function (VRF) w sieci głównej Polygon dla nadchodzących Invaders! gra, w której można zarobić . Integrując wiodącą w branży zdecentralizowaną sieć wyroczni, mamy teraz dostęp do odpornego na manipulacje i audytowalnego źródła losowości potrzebnego do losowania cech wydobywania przypisanych do Gwiezdnych Statków i Planet NFT w nadchodzących Najeźdźcach! graj, aby zarobić na Polygon. Ostatecznie tworzy to bardziej ekscytujące, przejrzyste i odporne na oszustwa doświadczenie użytkownika, ponieważ nasi gracze mogą mieć większą pewność, że cechy wydobywania są losowo przypisywane do NFT podczas procesu wybijania bez żadnych uprzedzeń.

Element 69 to paliwo ekonomii Pixelverse. To token ERC-20, który można wydobywać z planet, aby zasilać swój statek. Dodatkowo Element 69 jest obecnie dostępny w SushiSwap . Aby rozpocząć wydobywanie Elementu 69 z planety, musisz posiadać Planet NFT i Star Ship NFT . Planet NFT można zdobyć za pośrednictwem Planet Mint Pass, które są już dostępne w Invaders! strona internetowa . Planety zostaną zrzucone na Polygon po uruchomieniu gry. Gwiezdne statki i planety mają cechy wydobycia z różnymi mnożnikami dla każdego typu wydobycia. Ponadto wprowadziliśmy trochę przypadku w procesie zgłaszania roszczeń. Odbierając nagrody za wydobycie, masz zagwarantowaną określoną kwotę w oparciu o różne czynniki. Używamy Chainlink VRF do określania nagród bonusowych do określonej kwoty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mechanice wydobycia, przeczytaj nasze Najeźdźcy! litepaper .

Aby obliczanie cech eksploracji było uczciwe i przejrzyste, potrzebujemy dostępu do bezpiecznego generatora liczb losowych (RNG), który każdy użytkownik może niezależnie kontrolować. Jednak rozwiązania RNG dla inteligentnych kontraktów wymagają kilku względów bezpieczeństwa, aby zapobiec manipulacji i zapewnić integralność systemu. Na przykład rozwiązania RNG pochodzące z danych blockchain, takie jak hashe blokowe, mogą być wykorzystywane przez górników/walidatorów, podczas gdy pozałańcuchowe rozwiązania RNG pochodzące z zewnętrznych interfejsów API są nieprzejrzyste i nie zapewniają użytkownikom ostatecznego dowodu na integralność procesu.

Po przejrzeniu różnych rozwiązań wybraliśmy Chainlink VRF, ponieważ jest on oparty na najnowocześniejszych badaniach akademickich, wspierany przez sprawdzoną sieć Oracle i zabezpieczony poprzez generowanie i weryfikację łańcuchową dowodów kryptograficznych, które udowadniają integralność każdej dostarczonej liczby losowej do inteligentnych kontraktów.

Chainlink VRF działa poprzez łączenie danych blokowych, które są nadal nieznane, gdy żądanie jest składane z wstępnie zatwierdzonym kluczem prywatnym węzła Oracle, w celu wygenerowania zarówno liczby losowej, jak i dowodu kryptograficznego. Najeźdźcy! inteligentna umowa bicia zaakceptuje dane wejściowe liczby losowej tylko wtedy, gdy ma ważny dowód kryptograficzny, a dowód kryptograficzny można wygenerować tylko wtedy, gdy proces VRF jest odporny na manipulacje. Zapewnia to naszym użytkownikom zautomatyzowane i weryfikowalne zapewnienie bezpośrednio w łańcuchu, że przypisania cech NFT obejmujące losowość są w udowodniony sposób uczciwe i nie zostały zmodyfikowane przez wyrocznię, podmioty zewnętrzne lub zespół Pixelglyphs.

„Chainlink VRF był oczywistym rozwiązaniem do losowania cech NFT w naszej grze typu „graj, aby zarobić”, dając wszystkim graczom równe szanse na wydobycie największej ilości zasobów w grze” – powiedział zespół Pixelglyphs. „Dzięki integracji Chainlink VRF, Pixelverse uzyskał dostęp do sprawdzonej w boju infrastruktury Oracle, która odblokowuje uczciwe i przejrzyste elementy rozgrywki, pomagając nam budować ekscytujący ekosystem gier dla naszych graczy”.

O Chainlink

Chainlink to branżowy standard tworzenia, uzyskiwania dostępu i sprzedaży usług Oracle potrzebnych do zasilania hybrydowych inteligentnych kontraktów w dowolnym łańcuchu bloków. Sieci Chainlink oracle zapewniają inteligentne kontrakty, dzięki którym można niezawodnie łączyć się z dowolnym zewnętrznym interfejsem API i wykorzystywać bezpieczne obliczenia poza łańcuchem, aby umożliwić korzystanie z bogatych w funkcje aplikacji. Chainlink zabezpiecza obecnie dziesiątki miliardów dolarów w DeFi, ubezpieczeniach, grach i innych głównych branżach oraz oferuje globalnym przedsiębiorstwom i wiodącym dostawcom danych uniwersalną bramę do wszystkich łańcuchów bloków.

Dowiedz się więcej o Chainlink, odwiedzając stronę chain.link lub przeczytaj dokumentację pod adresem docs.chain.link . Aby omówić integrację, skontaktuj się z ekspertem .  

O pikselowych glifach

Pixelglyphs został uruchomiony w lipcu 2021 roku jako projekt awatara NFT on-chain. Zespół był zmęczony oglądaniem tego samego rodzaju zwierzęcych projektów PFP NFT i chciał zrobić coś technologicznie innowacyjnego i unikalnego. Od tego czasu zespół uruchomił różne projekty NFT, w tym Star Ship NFT z grywalną grą 3D , Audioglyphs , Synthopia , nazwy PXG ENS i inne. Obecny zespół składa się z Mustachio , doświadczonego inżyniera web3 oraz tr666 – inżyniera oprogramowania i nadzwyczajnego web-audio.

 

Źródło: www.nftculture.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy