18 dni temu

Pierwszy token burn Gecoin jeszcze przed listingiem

Geco.one, polska platforma margin trading spala tokeny Gecoin. To początek cyklicznego rytuału, który obniży podaż i ma stymulować cenę.

Token burn Gecoin

O pierwszym tokenburnie platforma Geco.one poinformowała na swoich mediach społecznościowych. Z nich dowiadujemy się, że procedura przeprowadzona 28 grudnia była pierwszym z planowanych cyklicznych spaleń. Każde kolejne odbędzie się po trzech miesiącach. W premierowym burnie spalono w sumie 6 105 106 tokenów GEC. Liczba ta przekłada się na 3,53% całkowitej podaży coina. Przypomnijmy, że aktualna cena kryptowaluty Geco.one wynosi 7,084 USD.

Skąd jednak wzięła się tak duża ilość spalonych jednostek? Polski projekt na burn przeznaczył wszystkie niesprzedane do tej pory GEC z poprzednich tur sprzedaży. Dowód przeprowadzonej transakcji zespół załączył w komentarzu, jako odnośnik do smart contractu. Przypomnijmy, że token GEC jest z założenia deflacyjny. Jego podaż będzie regularnie obiżana przez proces spalania tokenów, które inwestorzy bieżąco wykorzystują na giełdzie do zmniejszania prowizji za handel.

Rewolucje Geco.one przed listingiem

Oficjalny listing Gecoina na zcentralizowanych i zdecentralizowanych giełdach planowany jest na 22 stycznia. Przed samym listingiem polski zespół wprowadził kilka zasadniczych usprawnień w funkcjonowaniu swojej platformy – poprawiono między innymi layouty i całościowy user experience.

Ponadto premiery doczekał się również staking giełdowy. Geco oferuje swoim klientom możliwość założenia kryptowalutowej “lokaty”, w której na wybrany przez nas okres możemy zamrozić token GEC lub BTC, ETH i USDT. Zwrot z takiej inwestycji może osiągnąć nawet 8% w skali roku, co skutecznie przewyższa aktualne oferty bankowe.

22 stycznia będzie pierwszą dużą datą w polskim kryptowalutowym kalendarzu. Geco.one od dłuższego czasu buduje swoją ekspertyzę w niszy kryptowalutowego handlu. Polacy znajdują tam dużo miejsca do rozwoju. Margin trading rzadko kiedy funkcjonuje w środowisku specjalnie do tego przystosowanym. To może często prowadzić do postawienia inwestorów w ryzykownej sytuacji. Doświadczenie twórców Geco.one na tym polu daje nadzieję na to, że nie tylko sama platforma, ale także Gecoin okaże się dużym sukcesem.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy