19 dni temu

Phishing, fałszywe aplikacje i wycieki: jakie będą główne zagrożenia w 2022 roku?

Rok 2021 kończy się jako trudny dla cyberbezpieczeństwa, ale nadejście nowego okresu nie oznacza, że ​​będzie spokojniej. Eksperci spodziewają się raczej eskalacji najczęstszych obecnie rodzajów oszustw, takich jak oprogramowanie ransomware, phishing, wycieki danych i fałszywe aplikacje. Jednocześnie muszą pojawić się nowe środki bezpieczeństwa, aby ograniczyć ataki, w tym znacząca zmiana w sposobie, w jaki patrzymy na oszustwa, takie jak przejęcia cyfrowe.

  • Główne zagrożenia cybernetyczne, które uderzyły w Brazylię w 2021 r.
  • Biuro domowe i kryptowaluty będą głównymi wektorami zagrożeń w 2022 r.

Takie są oczekiwania Axur, brazylijskiej firmy monitorującej zagrożenia cyfrowe. Po liczbach utraconych w okolicach 3 miliardów R$ w oszustwach finansowych i naszym kraju na pierwszym miejscu w rankingu wycieków danych w 2021 r., oczekuje się, że scenariusz będzie jeszcze trudniejszy. Według firmy sektor finansowy powinien pozostać głównym celem oszustw przeciwko zwykłym użytkownikom, ze względu na rozwój otwartej bankowości i niski koszt takich prób dla przestępców.

Właśnie w tym miejscu pojawiają się oszustwa phishingowe, w których głównymi wektorami są fałszywe profile w sieciach społecznościowych, oszukańcze e-maile i wiadomości. W 2021 r. co najmniej połowa brazylijskiej populacji otrzymała takie podejście w poszukiwaniu danych finansowych i osobistych lub w celu nakłonienia do instalacji złośliwych aplikacji — te, jak podkreśla Axur, powinny mieć również istotne znaczenie w 2022 r.

– Dołącz do OFERTY GRUPY CANALTECH na Telegramie i zawsze gwarantuj najniższą cenę na zakupy produktów technologicznych. –

Rok 2021 nie był łatwym rokiem dla cyberbezpieczeństwa, ale 2022 również jest niepokojący (Zdj .: Fon/Rawpixel)

Tymczasem monetyzacja już ujawnionych danych powinna wzrosnąć. Przestępcy zaczynają wykorzystywać społeczność do promowania informacji, które mogą być interesujące dla nowych ataków lub kampanii phishingowych. W tym sensie serwery, sieci i systemy w chmurze, które są słabo skonfigurowane lub mają słabe standardy bezpieczeństwa, które prowadzą do włamań, wycieku informacji i oprogramowania ransomware, również pozostają głównym celem.

Tutaj Axur zwraca szczególną uwagę na API, których problemy z bezpieczeństwem idą w parze z danymi, które wskazują, że 83% całego ruchu internetowego przechodzi przez tego typu technologię. Spodziewaj się większej liczby przypadków scrapingu danych, jak miało to miejsce w przypadku LinkedIn w czerwcu tego roku, oraz manipulacji informacjami przez przestępców.

Z drugiej strony firma sygnalizuje możliwą zmianę scenariusza cyfrowego przejęcia, przynajmniej w USA, gdzie władze już pracują nad inicjatywami, które utrudniają płacenie okupów w przypadku oprogramowania ransomware. Pojawiają się nawet pomysły kryminalizacji tego typu rozwiązań, aby skłonić firmy do większych inwestycji w programy obrony i odzyskiwania.

W Brazylii Axur podaje kwotę 12,9 mln reali, którą firmy ubezpieczeniowe zapłaciły osobom chronionym przez polisy zapobiegające cyberprzestępstwom. Oczekuje się, że na 2022 r. pojawią się również środki, które pojawiają się za granicą, aby zmienić scenariusz tego, co jest obecnie jedną z najbardziej dochodowych dróg cyberprzestępczości.

Przeczytaj artykuł o Canaltech.

Trendy w Canaltech:

  • Najważniejsze wydarzenia NASA: najbardziej niesamowite zdjęcia astronomiczne z 2021 r
  • Czy melatonina naprawdę działa na sen?
  • Drżące oko: dlaczego powieka „podskakuje” od czasu do czasu?
  • Recenzja Cobra Kai | Sezon 4 cieszy, że nie boisz się służyć fanom
  • Grey's Anatomy opuści Netflix; zobacz gdzie oglądać
Źródło: canaltech.com.br
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy