14 dni temu

Dozwolony protokół DeFi Aave Arc zostaje uruchomiony w Fireblocks

Firebox, platforma oprogramowania do przechowywania, zarządzania operacjami skarbowymi, uzyskiwania dostępu do DeFi, wybijania i wypalania tokenów oraz zarządzania operacjami dotyczącymi zasobów cyfrowych, ogłosiła, że ​​Aave Arc, nowa pula płynności DeFi z uprawnieniami dla instytucji, jest już dostępna z Fireblocks jako pierwsza aktywna biała lista protokołu.

Aave Arc to rynek płynności DeFi zaprojektowany tak, aby był zgodny z przepisami AML, przy czym wszystkie uczestniczące instytucje muszą przejść weryfikację Know Your Customer (KYC). Zapewniając oddzielne wdrożenie puli płynności Aave V2 dla graczy instytucjonalnych, protokół umożliwia instytucjom z białej listy bezpieczne uczestnictwo w DeFi jako dostawcy płynności i pożyczkobiorcy.

Teraz użytkownicy Fireblocks, którzy dobrowolnie wpisują się na białą listę, przechodząc proces KYC, mogą uzyskać dostęp do Aave, jednocześnie korzystając z wiodącego w branży bezpieczeństwa Fireblocks. Ogólnie rzecz biorąc, protokoły z uprawnieniami, takie jak Aave Arc, mogą oferować korzyści decentralizacji DeFi, jednocześnie zezwalając na bardziej scentralizowanie tylko zezwoleń (białej listy) dla celów KYC/AML.

„DeFi reprezentuje potężną falę innowacji finansowych, w tym przejrzystość, płynność i programowalność – i była niedostępna dla tradycyjnych instytucji finansowych zbyt długo. Uruchomienie Aave Arc pozwala tym instytucjom po raz pierwszy uczestniczyć w DeFi w zgodny sposób”. – Stani Kulechow. Założyciel i dyrektor generalny Aave

Wspieranie dozwolonego DeFi w Aave Arc jako białej listy

Jako pierwsza aktywna biała lista Aave Arc, Fireblocks opracowała ramy dla instytucji umieszczania na białej liście, które odwołują się do globalnie akceptowanych zasad KYC/CDD/EDD, zgodnie z wytycznymi FATF.

Dzięki tym ramom Fireblocks jest w stanie weryfikować tożsamość i własność rzeczywistą klientów będących osobami prawnymi, a także na bieżąco monitorować pulę Aave Arc i jej uczestników.

Na początku firma Fireblocks zatwierdziła 30 licencjonowanych instytucji finansowych do udziału w Aave Arc jako dostawcy, pożyczkobiorcy i likwidatorzy. Wśród instytucji są Anubi Capital, Bluefire Capital (przejęty przez Galaxy Digital), Canvas Digital, Celsius, CoinShares, GSR, Hidden Road, Ribbit Capital i Wintermute.

Podejście Fireblocks zostało zatwierdzone przez zarządzanie protokołem Aave i wszystkie przyszłe instytucje z białej listy, jeśli zostaną zatwierdzone przez zarządzanie protokołem Aave, będą musiały spełniać lub przekraczać te standardy.

Jak uzyskać dostęp do Aave Arc za pomocą Fireblocks

Dzięki Fireblocks wejście na pokład Aave Arc jest łatwym procesem:

  • Złóż wniosek o dostęp na tej stronie – Przejdź KYC z Fireblocks, aby zostać umieszczonym na białej liście dostawcą, pożyczkobiorcą i/lub likwidatorem w Aave Arc. Aby dołączyć jako dostawca lub pożyczkobiorca, musisz być użytkownikiem Fireblocks.
  • Uzyskaj dostęp do Aave Arc przez bramy DeFi Fireblocks – Aave Arc to kolejny rynek na Aave, do którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp za pośrednictwem swojej aplikacji web3, gdy tylko zostaną dodani do białej listy.

FAQ

1. Co to jest „biała lista”?

Białe listy są regulowanymi powiernikami i instytucjami finansowymi, które są zatwierdzone do KYC i umieszczają na białej liście swoich klientów do udziału w rynku protokołu KYC'd DeFi.

2. Czy poza użytkownikami Fireblocks do udziału w rynku płynności Aave Arc zostały dopuszczone inne instytucje?

Fireblocks jest pierwszym podmiotem regulowanym, który jest na białej liście zatwierdzonym dla klientów KYC dla Aave Arc. W przyszłości zostaną dodane inne podmioty regulowane, które również będą mogły umieszczać klientów na białej liście.

3. Czy Aave również umieszcza na białej liście instytucje na rynku?

Aave poleca instytucje tylko zaufanym podmiotom regulowanym (takim jak Fireblocks), które jako jedyne mogą KYC i umieszczać polecane instytucje na białej liście.

4. Czy funkcjonalność Aave Arc różni się od standardowego Aave?

Doświadczenie i interfejs aplikacji są zasadniczo takie same. Główną różnicą jest interakcja z dostawcami i pożyczkobiorcami umieszczonymi na białej liście i istnieje mniejszy podzbiór tokenów (WBTC, ETH, USDC i AAVE).

5. Jakie role mogą pełnić zatwierdzone instytucje w Aave Arc?

  • Dostawcy — Zarabiaj odsetki za dostarczanie płynności na rynek.
  • Pożyczkobiorcy – Ustanowienie zabezpieczenia w celu pożyczenia na rynku płynności.
  • Likwidatorzy – jeśli pożyczkobiorca nie spełnia swoich warunków, likwidatorzy wymuszają „dobre zachowanie”, kupując część długu z wcześniej ustalonym rabatem. Dowiadują się za pośrednictwem interfejsu API lub inteligentnej umowy, kto nie spełnia warunków pożyczki.
Źródło: www.cryptoninjas.net
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy