19 dni temu

Trwają prace nad stablecoinami PayPal: Raport

Podobno PayPal pracuje nad swoim stablecoinem, aby wprowadzić postęp w systemie płatności.

PayPal to gigantyczna firma płatnicza. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak PayPal wprowadził dla swoich użytkowników funkcje kupna, sprzedaży, wstrzymania kryptowalut, a później rozszerzył limit miesięcznych zakupów i sprzedaży.

Teraz PayPal idzie na wyższy poziom dzięki swoim inicjatywom nastawionym na kryptowaluty i blockchain. PayPal stworzy własne aktywa kryptograficzne, które będą stablecoinami lub możemy powiedzieć, że będą to prywatne CBDC, które będą powiązane z prawdziwymi dolarami amerykańskimi.

Deweloper Steve Moser po raz pierwszy zauważył, że kod źródłowy aplikacji PayPal na iPhone'a zawiera pewne szczegóły dotyczące planów PayPala, aby wprowadzić na rynek swoją monetę, PayPal Coin.

Logo PayPal Coin znajduje się w aplikacji PayPal. Źródło: aplikacja PayPal na iPhone'a

Aby potwierdzić te dowody znalezione przez dewelopera, Bloomberg potwierdził, że Jose Fernandez da Ponte, starszy wiceprezes PayPal ds. kryptowalut i walut cyfrowych, powiedział, że PayPal pracuje nad wprowadzeniem stabilnej monety do przodu, ale z zachowaniem zgodności.

„Badamy stablecoin; jeśli i kiedy będziemy starać się iść naprzód, oczywiście będziemy ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi”.

Ta sprawa była ukryta, ale teraz, gdy wszystko jest otwarte, rzecznik PayPal potwierdził, że powstała podczas niedawnego hackathonu dla aplikacji na iPhone'a, ale przed premierą są ogromne szanse, że firma zmieni logo i nazwę stablecoinów.

W listopadzie 2021 r. podczas wywiadu da Ponte zasugerował, że mogą stworzyć swój stablecoin. Powiedział, że na rynku nie ma takiego Stablecoina, którego można używać do płatności.

„(Ja) jeszcze nie widziałem stablecoina, który jest przeznaczony do płatności.”

Powiedział również, że płatność powinna odbywać się za pośrednictwem Stablecoin, ale z bardzo wysokim bezpieczeństwem sieci. A także, że sieć powinna mieć licencję na to samo.

„Musiałaby być jasność w zakresie regulacji, ram regulacyjnych i rodzajów licencji, które są potrzebne w tej przestrzeni”.

Przeczytaj także: Współzałożyciel Ethereum odrzucił ryzyko związane z atakiem 51%

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy