19 dni temu

Gigant płatności PayPal eksploruje własny stablecoin „PayPal Coin”

  • Dyrektor PayPal potwierdził, że przed uruchomieniem stablecoina będą ściśle współpracować z odpowiednimi regulatorami.
  • PayPal stablecoin może dać gigantowi płatności przewagę nad innymi tradycyjnymi graczami finansowymi na rynku.

Zanurzając się po raz pierwszy w przestrzeń kryptowalut w 2020 roku, PayPal wykonał agresywne ruchy w ciągu ostatniego roku. Najnowszym jest to, że PayPal pracuje nad swoim natywnym stablecoinem, który nazywa się PayPal Coin.

Szczegóły tego pojawiły się po raz pierwszy, gdy programista odkrył język dotyczący „PayPal Coin” w aplikacji na iPhone'a. Firma potwierdziła to później w Bloomberg News. W rozmowie z serwisem informacyjnym starszy wiceprezes PayPal ds. kryptowalut i walut cyfrowych – Jose Fernandez da Ponte – powiedział :

Badamy stablecoin; jeśli i kiedy będziemy dążyć do postępu, oczywiście będziemy ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Jak wiemy, stablecoiny to nic innego jak cyfrowe waluty z ustalonymi fiatami, ułatwiające łatwy handel kryptowalutami na giełdach. Ponte dalej stwierdził, że obecne plany stablecoin są tylko eksploracyjne i jeszcze nie bardzo poważne. Jak widać, PayPal jest skłonny przestrzegać wszystkich wymogów prawnych przed wprowadzeniem własnego stablecoina na rynek.

Deweloper Steve Moser, który jako pierwszy odkrył „PayPal Coin” w kodzie źródłowym aplikacji na iPhone'a, powiedział, że stablecoin będzie powiązany z dolarem amerykańskim. PayPal pracuje nad zwiększeniem swojej obecności w przestrzeni kryptograficznej. We wrześniu ubiegłego roku PayPal wydał aplikację konsumencką do kryptowalut, oszczędności i wpłat bezpośrednich.

Czy po Libra Facebooka będzie to łatwe dla PayPala?

Cóż, jedną z największych przeszkód, z jakimi borykają się amerykańskie korporacje, jest kontakt z prawodawcami. Widzieliśmy przypadek projektu Libra Facebooka, teraz Diem, w którym gigant mediów społecznościowych spotkał się z wieloma odrzuceniami w uruchomieniu swojego natywnego stablecoina. Poza tym obecne zachowanie prawodawców nie sprzyja rynkowi stablecoin, który stanowił solidną konkurencję dla tradycyjnych graczy.

Powiązane : Diem Facebooka w końcu wkracza w przestrzeń kryptowalut po przeskoczeniu przeszkód regulacyjnych

W listopadzie 2021 r. Jose Fernandez da Ponte zwrócił uwagę, że PayPal nie „widział stabilnej monety, która jest przeznaczona do płatności”. Ponte uważa, że ​​stablecoin powinien oferować transakcje na dużą skalę bez narażania bezpieczeństwa sieci. Dodał ponadto:

Musiałaby istnieć jasność co do rozporządzenia, ram regulacyjnych i rodzaju licencji, które są potrzebne w tej przestrzeni.

W rezultacie wydaje się, że firma finansowa już pracuje nad kwestiami regulacyjnymi przed uruchomieniem własnego stablecoina. Jednak ten krok może okazać się przełomem dla giganta płatności, dając mu przewagę nad innymi tradycyjnymi graczami.

PayPal uruchomił swoje usługi handlu kryptograficznego po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2021 r. Od tego czasu współpracuje ze sprzedawcami na całym świecie w celu integracji usług kryptograficznych na ich końcu.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy