24 dni temu

Sprzedawcy paniki „praktycznie oddają” swoje Bitcoiny zamożnym kupującym, mówi dyrektor generalny Devere Group

Nigel Green, założyciel i dyrektor generalny globalnej firmy doradztwa finansowego Devere Group, mówi, że sprzedający w panice bitcoin mogą wzbogacać bogatych nabywców.

Według Greena sprzedawcy „praktycznie rozdają” swoje krypto bogatym, którzy z kolei wykorzystują zgromadzone BTC jako zabezpieczenie przed inflacją.

„Zamożni, długoterminowi inwestorzy w kryptowaluty zazwyczaj czerpią korzyści z wystraszonych sprzedawców paniki, kupując tanio swoje cyfrowe waluty, aby wzbogacić swoje portfele inwestycyjne” – powiedział Green w oświadczeniu z 15 grudnia.

Devere Group to niezależna firma doradztwa finansowego z biurami na całym świecie. Firma z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zarządza aktywami o wartości ponad 10 miliardów dolarów.

Awaria Bitcoina

Rynki kryptowalut zatankowały w ostatnich tygodniach, a bitcoin spadł o 40% z rekordowego poziomu 69 000 USD do około 42 000 USD. W chwili pisania tego tekstu każdy BTC sprzedawał 49 000 USD, co oznacza wzrost o 2% w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

BTC przetrwał dzikie wahania od czasu osiągnięcia rekordowego maksimum 10 listopada, gdy niespokojni inwestorzy opuścili rynek z powodu niepewności co do regulacji kryptowalut, a także globalnych perspektyw gospodarczych.

Ale kiedy tak zwane „słabe ręce” opuściły rynek, sprytni, bogaci handlarze – w przeciwieństwie do tego, zwani „diamentowymi rękami” – byli pod ręką, aby tanio kupować aktywa i je akumulować.

Na przykład kryptomiliarder Su Zhu z singapurskiego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital kupił ETH za ponad 660 milionów dolarów, podczas gdy Justin Sun, założyciel platformy kryptograficznej TRON, wydał na BTC ponad 7 milionów dolarów.

Microstrategy Michaela Saylora kupiło dodatkowo bitcoin o wartości 82,4 miliona dolarów, co zwiększyło łączne udziały firmy do 122 478 BTC, wycenianych na ponad 6 miliardów dolarów. Nawet państwa narodowe „kupiły dołek”. z Salwadorem zgarniającym około 250 BTC.

żywopłot inflacji

„Niedawna wyprzedaż została wywołana szerszym sentymentem dotyczącym ryzyka, który wpłynął również na wiele obszarów światowych rynków akcji” – powiedział Green.

„Wystąpiło, gdy inflacja jest gorąca, a zatem zachęca banki centralne do zaostrzenia polityki pieniężnej, narażając na ryzyko płynność, która przyniosła korzyści wielu klasom aktywów, w tym bitcoinom”.

Green wyjaśnił, że gdy BTC podwoiło swoją wartość w tym roku, bogaci i doświadczeni handlowcy wykorzystali „zmienność znaków towarowych” aktywów, aby uzupełnić swoje portfele.

„Ci sprzedawcy paniki na bitcoinach praktycznie rozdają swoje kryptowaluty bogatym kupującym, którzy gromadzą…” Dodał:

Ten scenariusz wydaje się szczególnie prawdopodobny w obecnej sytuacji, ponieważ coraz bardziej obawiają się, że ich gotówka, a co za tym idzie siła nabywcza, jest niszczona przez gwałtownie rosnącą inflację. Bank centralny jest teraz zmuszony do działania w celu walki z inflacją.

Inflacja gwałtownie wzrosła na całym świecie w ostatnich latach, a Stany Zjednoczone wzrosły do ​​6,4% wśród największych. Szkody wyrządzone gospodarkom światowym przez COVID-19 skłoniły rządy do stymulacji o wartości bilionów dolarów, co spowodowało wzrost cen konsumenckich.

Podczas gdy pandemia pustoszy gospodarki i inne produkty inwestycyjne, bitcoin jest często uważany za aktywa zabezpieczające, które docenią. W niektórych kwartałach został opisany jako wersja złota na rynku kryptograficznym, głównie ze względu na ograniczoną podaż bitcoinów.

„Czy spadek ceny bitcoina nie wydaje się szczególnie korzystny dla tych inwestorów w czasach niepokojąco wysokiej inflacji?” Zielony zażartował.

Michael Saylor, dyrektor generalny Microstrategy, mówił również o tym, jak pieniądze fiducjarne tracą styl jako aktywa rezerwowe w porównaniu z bitcoinami.

Zastrzeżenie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach ogólnych. Czytelnik podejmuje wszelkie działania w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie wyłącznie na własne ryzyko.

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy