18 dni temu

Burmistrz Nowego Jorku zarabiający w Bitcoin sugeruje kupno dipu

Nowo zaprzysiężony burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, już wykorzystuje swoje wpływy, aby publicznie mówić o kupnie ostatniego spadku Bitcoina .

W czwartkowym wywiadzie dla CNBC Squawk Box, Adams powiedział , że nie otrzymał jeszcze swojej pierwszej wypłaty jako burmistrz Nowego Jorku, ale powtórzył swój cel, aby miasto stało się Bitcoinem ( BTC ) i centrum kryptograficznym. Kiedy współpracownik Andrew Ross Sorkin zwrócił uwagę, że cena kryptowalut „spadła” — spadła do 43 000 dolarów wcześniej — burmistrz Nowego Jorku wydawał się być niezrażony.

„Czasami najlepszym momentem na zakup jest sytuacja, w której sytuacja się pogarsza, więc kiedy wracają, osiągasz dobry zysk” – powiedział Adams. „Musimy wykorzystać technologię blockchain , Bitcoin, ze wszystkich innych form technologii. Chcę, aby Nowy Jork był centrum tej technologii”.

Adams, który piastował urząd przez pięć pełnych dni po wygranych w listopadowych wyborach , zastępuje Billa de Blasio na stanowisku burmistrza Nowego Jorku. Podczas swojej kampanii obiecał, że Nowy Jork stanie się centrum technologicznym, które będzie „centrum cyberbezpieczeństwa, centrum autonomicznych samochodów, dronów, centrum bitcoinów”, pokonując przyjaznego kryptowalutowi biznesmena Andrew Yanga, aby zostać Kandydat Partii Demokratycznej.

W ramach swoich wysiłków na rzecz promowania technologii kryptowalut i blockchain — a być może zainspirowanych przyjaznym feudem z burmistrzem Miami Francisem Suarezem — Adams ogłosił po wyborach, że planuje wziąć swoje pierwsze trzy wypłaty w BTC. Zakładając, że burmistrz Nowego Jorku zaakceptuje pensję podstawową w wysokości 258 750 $, jego miesięczna wypłata wyniesie około 21 562 $ każda, co daje łącznie 1,51 BTC po cenie 42 948 $.

Powiązane: Burmistrz Miami planuje przyjąć następną wypłatę w całości w Bitcoin

Stan Nowy Jork jest często w centrum uwagi mediów związanych z regulacją i egzekwowaniem przepisów przez firmy kryptograficzne w Stanach Zjednoczonych. Biuro prokuratora generalnego stanu Nowy Jork było odpowiedzialne za sprawę ugodową od Bitfinex i Tether, które w lutym zgodziły się zapłacić 18,5 miliona dolarów odszkodowania, a także nakazał Coinseed zamknięcie drzwi po tym, jak firma rzekomo oszukała inwestorów z ponad miliona dolarów.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy