17 dni temu

NVIDIA Strikes współpracuje z rynkami Metaverse. Rozprowadza bezpłatne kopie swojego oprogramowania Omniverse

NVIDIA, globalny producent procesorów graficznych i technologii układów scalonych dla stacji roboczych, komputerów osobistych i urządzeń mobilnych, chce zintensyfikować swoje wysiłki w celu opracowania kolejnych produktów dla metaverse.

Metaverse to koncepcja opisująca następną generację treści internetowych, w której użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje z obiektami (i innymi ludźmi) w wirtualnych światach w głębszy, wielozmysłowy i bogatszy sposób. Obejmuje technologie takie jak wirtualna rzeczywistość, rozszerzona rzeczywistość, niewymienne tokeny , sztuczna inteligencja , kryptowaluty, proceduralne generowanie obrazów i wiele innych.

Zbuduj Metaverse (za darmo)

Jak donosi Reuters, NVIDIA nie rozwija metawersu ani nie tworzy obiektów skoncentrowanych na metawersie. Zamiast tego uruchomiła program wspierający artystów i twórców treści, którzy koncentrują się na budowaniu wirtualnych światów i produktów, które wzbogacają wrażenia użytkownika w metawszechświecie.

W tym celu firma NVIDIA ogłosiła, że ​​będzie rozpowszechniać bezpłatne wersje swojego oprogramowania „Omniverse” nieokreślonej liczbie artystów. Koszt rocznej licencji na ten program zaczyna się od 9000 USD dla klientów korporacyjnych.

Omniverse to nowe oprogramowanie opracowane przez firmę NVIDIA do tworzenia wirtualnych światów i obiektów gotowych do metaverse. Chodzi o to, aby umożliwić użytkownikom tworzenie aktywów lub światów, które można następnie sprzedać na rynkach stron trzecich.

Ponadto firma ogłosiła szereg partnerstw z kilkoma platformami handlowymi zorientowanymi na udostępnianie treści związanych z metaverse. Chociaż NVIDIA nie podała informacji o treści umów, ujawniła, że ​​pierwsze umowy dotyczyły TurboSquid, Sketchfab, CGTrader i Twinburu firmy Shutterstock.

Daz3D, ActorCore i PlantCatalog wkrótce wprowadzą kolekcję gotową do Omniverse.

NVIDIA i branża Blockchain

Dzięki temu posunięciu NVIDIA przyspiesza swoją strategię umacniania swojej obecności w powstającej branży metaverse.

Według kilku analityków, metaverse będzie dominującą branżą w perspektywie średnioterminowej, nawet wpasowując się w główny świat gier. Analityk Wells Fargo, Aaron Rakers, zauważa, że narzędzia do opracowywania produktów dla metaverse mogą stać się okazją rynkową o wartości 10 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat.

Związek NVIDII z ekosystemem blockchain był bardzo opłacalny dla korporacji. W ciągu ostatniego roku jego akcje osiągnęły 187% wzrost dzięki eksplozji sprzedaży procesorów graficznych — coś, co było katalizowane głównie przez popyt ze strony górników kryptowalut na dowód pracy, takich jak Ethereum.

Cena akcji Nvidii. Obraz: Tradingview
Cena akcji Nvidii. Obraz: Tradingview

Oprócz rozwoju sprzętu, badania NVIDIA nad przetwarzaniem grafiki są również niezwykłe i mogą znacznie pomóc w tworzeniu lepszych produktów dla metaverse, szczególnie dzięki procesom sztucznej inteligencji do wysoce realistycznego renderowania twarzy i krajobrazu .

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy