miesiąc temu

NUPL i MVRV osiągają kluczowe poziomy: analiza sieci Ethereum (ETH)

BeInCrypto przyjrzy się wskaźnikom on-chain dla Ethereum  (ETH), a dokładniej  Niezrealizowany zysk/strata netto (NUPL) i wartość rynkowa do zrealizowanej wartości (MVRV).

NUPL

NUPL to wskaźnik, który dzieli niezrealizowane zyski z niezrealizowanymi stratami. Mierzy hipotetyczny zysk/stratę inwestorów, gdyby wszystkie monety miały zostać sprzedane w danym momencie.

W styczniu wskaźnik osiągnął roczne maksimum 0,77 (czarne kółko). Można to postrzegać jako oznakę przegrzania rynku.

Następnie dwukrotnie spadł poniżej progu 0,5 (czerwone kółka), co w tamtym czasie było postrzegane jako oznaka słabości, ponieważ wskazywało na trend osłabienia.

Wykres według Glassnode

Wcześniejsze spadki poniżej poziomu 0,5 (czarne kółka) oznaczały koniec bull run. Dlatego ważne jest, aby wskaźnik NUPL zdołał utrzymać się powyżej tego poziomu.

Wykres według Glassnode

MVRV

MVRV to wskaźnik, który po prostu mierzy stosunek między poziomem kapitalizacji rynkowej i zrealizowanej. Służy do ustalenia, czy składnik aktywów wyceniano w pobliżu jego wartości godziwej.

Wysokie odczyty można uznać za oznaki szczytów, wskazujące na wykupienie rynku. Podobnie niskie odczyty można uznać za oznaki dna, pokazujące wyprzedanie rynku.

Historycznie wydaje się, że poziom 1,9 działał jako wsparcie dla ETH. Tak było w lipcu i wrześniu 2017 r., ponieważ zarówno wskaźnik, jak i cena odbiły się po osiągnięciu dołka blisko 1,9 (czarne kółka). Dlatego odczyt powiązano z lokalnym dołkiem przed kontynuacją ruchu w górę.

Następnie poziom działał jako opór w sierpniu 2020 r., zanim następnie zwrócił się do wsparcia (czarna linia). W lipcu 2021 r. nastąpiło znaczne odchylenie, ale wkrótce potem poziom został odzyskany.

Obecnie MVRV handluje tuż powyżej tego poziomu i może potencjalnie zainicjować odbicie.

Podobnie jak poziom 0,5 w NUPL, poziom 1,9 w MVRV jest bardzo istotny i kluczowe jest, aby ETH pozostał powyżej niego, aby trend zwyżkowy pozostał nienaruszony.

Wykres według Glassnode

Jeśli chcesz poznać najnowszą analizę Bitcoin (BTC) Beincrypto, kliknij tutaj.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy