12 dni temu

Burmistrz Nowego Jorku potwierdza: Trzy pierwsze czeki otrzyma w BTC

Eric Adams – nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku i najwyraźniej bitcoinowy byk – po raz kolejny pokazał swoje poparcie dla głównej kryptowaluty. Wyraził opinię, że ostatni spadek cen może zapewnić pewne możliwości dla inwestorów. Potwierdził też, że otrzyma swoje trzy pierwsze wypłaty w BTC.

Wypłaty w BTC dla burmistrza

Można śmiało powiedzieć, że nowy burmistrz Big Apple nie zmienił swojego stanowiska w sprawie BTC pomimo ostatnich spadków cen. W wywiadzie dla CNBC, Adams wydawał się być niezrażony tymi niekorzystnymi wydarzeniami. Powiedział wręcz, że czasami inwestorzy mogą wykorzystać kapitalizację poprzez inwestowanie w pewne aktywa, gdy te doświadczają spadków.

Rozpoczynając swoją nową rolę polityczną, 61-letni Amerykanin przyrzekł, że swoje trzy kolejne wypłaty otrzyma w bitcoinach, a nie w dolarach. W swoim najnowszym wystąpieniu potwierdził swoje zapowiedzi mówiąc:

Zamierzam odebrać moje pierwsze trzy wypłaty w bitcoinach. Nie otrzymałem jeszcze mojego pierwszego czeku.

Warto zauważyć, że nie jest on jedynym amerykańskim politykiem, który chce otrzymywać wynagrodzenie w kryptowalutach. Wcześniej niż on, burmistrz Miami – Francis Suarez, ogłosił, że będzie otrzymywał swoje wynagrodzenie w pierwotnej kryptowalucie.

Podczas swojej kampanii w zeszłym roku, Adams obiecał przekształcić Nowy Jork w „centrum cyberbezpieczeństwa, centrum samojezdnych samochodów, dronów i centrum bitcoinów.” Wygląda na to, że to zobowiązanie również pozostaje aktualne:

Musimy wykorzystać technologię blockchain, bitcoina, wszystkie inne formy technologii. Chcę, aby Nowy Jork był centrum tej technologii.

burmistrz nowego jorku

Dzieci powinny uczyć się o BTC w szkołach

W listopadzie ubiegłego roku Adams potwierdził swoje poparcie dla kryptowalut. Opisał wówczas bitcoina i altcoiny jako „nowy sposób płacenia za towary i usługi na całym świecie.”

Wezwał też amerykańskie szkoły do dodania nowego przedmiotu pozwalającego młodszym pokoleniom na studiowanie bitcoina i jego bazowej technologii:

Musimy otworzyć nasze szkoły, aby uczyć technologii.

Następnie polityk zasugerował, że jego administracja może umożliwić lokalnym firmom przyjmowanie BTC i innych cyfrowych aktywów jako formy płatności. Inicjatywa ta zostanie jednak wcześniej dokładnie zbadana.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy